یک قدم بزرگ برای حفظ جنگل های بلوط کازرون+عکس

به گزارش عصر کازرون، به همت گروه حامیان بلوط زاگرس که متشکل از جمعی از اهالی روستای الیاس آباد از توابع بخش چنارشاهیجان است، روز پنجشنبه ۸ آذرماه بیش از ۲۰ کیلو بذر بلوط و اهلوک و همچنین پنجاه اصله نهال بلوط کاشته شد.

در این برنامه که با حضور چشم گیر کنشگران محیط زیستی، مردم کازرون و قائمیه و اهالی روستا همراه بود، شرکت کنندگان پس از دریافت نهال و بذر و فراگرفتن روش صحیح کاشت، اقدام به کاشت نمودند.

 

نکته برجسته در این برنامه که آن را از سایر همایش های درختکاری متمایز می نمود، این است که این برنامه جوشیده از دل جوامع محلی جنگل نشین و به همت سبز ایشان در محل زندگیشان رقم خورد. بدیهی است که اهالی روستا در قبال حفاظت از بذرها و نهال هایی که با همت خودشان کاشته شده کوشاتر و حساس تر خواهند بود.

 

امید است که این برنامه آغاز نهضتی برای به حرکت در آمدن جوامع محلی در تمام روستاهای جنگل نشین شهرستان کازرون برای احیا و حفاظت از جنگل باشد.

گفتنی است که انجمن میراث پریشان به عنوان یک تشکل فعال در حوزه ی محیط زیست در شهرستان کازرون ضمن حضور موثر در این برنامه اعلام داشته است که با هر کدام از روستاهای کازرون و گروه های فعال محلی که قصد اقداماتی از این دست را داشته باشند همکاری صمیمانه خواهد داشت.

 

منبع: کازرون نما

 

مطالب مرتبط
نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون