گشایش نمایشگاه صنایع دستی درکازرون

به گزارش عصر کازرون و به نقل از ایرنا ، نخستین نمایشگاه صنایع دستی، غذاهای سنتی و بومی شهرستان کازرون و عشایر این منطقه در موزه مردم شناسی کازرون گشایش یافت.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، دوشنبه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه اظهار داشت: اینگونه نمایشگاه‌ها نقش عمده‌ای در تولید صنایع دستی و اشتغالزایی جوانان دارد و با توجه به توسعه اقامتگاه‌های بومگردی، برپایی چنین نمایشگاه‌هایی به رونق گردشگری نیز کمک خواهد کرد.

حیدر علی زاهدیان افزود: تولیدات صنایع دستی، در زمره کالاهایی است که در هر شرایطی می‌توان آن را به عنوان یک کالای ایرانی ارائه کرد و در این نمایشگاه نیز افزون بر خلاقیت‌های هنرمندان به خوبی می‌توان بُعد اقتصادی آن را نیز مشاهده کرد. 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کازرون هم گفت: این نمایشگاه در قالب ۲۰ غرفه از صنایع دستی، غذاهای سنتی و بومی شهرستان کازرون و عشایر این منطقه برپا شده است. 

محمد جواد جوکار بیان کرد: در این نمایشگاه برخی از صنایع دستی شهرستان کازرون از جمله نمدمالی، دولچه دوزی، گیوه دوزی، گلیم بافی و معرق کاری ارائه شده است.

او اظهار داشت: این نمایشگاه زمینه ای است تا در آینده نمایشگاهی با گستردگی بهتر و بیشتر و همچنین به صورت دائمی برای آشنایی هر چه بیشتر مردم سایر نقاط کشورمان با صنایع دستی، آداب، رسوم و  سنت شهرستان کازرون برگزار کنیم. 
امام جمعه کازرون هم در آیین گشایش این نمایشگاه گفت: دیدگاه ما به صنایع دستی تنها یک رویکرد اقتصادی نیست بلکه یک نگاه انتقال مسائل فرهنگی و ادب غنی اسلامی است.
حجت الاسلام محمد صباحی اضافه کرد: در این نمایشگاه شاهد یک پیوستگی فرهنگی و آداب و رسوم ایرانی هستیم که علاوه بر بحث اقتصادی و تولید داخلی شاهد انتقال این فرهنگ و آداب و رسوم نیز هستیم.

نخستین نمایشگاه صنایع دستی و غذاهای سنتی شهرستان کازرون تا بیست و چهارم آبان ماه ۹۸ از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در موزه مردم شناسی کازرون دایر است.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون