کمک ۶۸۰ میلیونی کازرونی ها برای آزادی زندانیان

به گزارش عصر کازرون، همایش گلریزان با هدف کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در کازرون برگزار و ۶۸۰ میلیون تومان با این هدف جمع آوری و تعهد شد.

این جشن شامگاه سه شنبه در سالن باشگاه فرهنگیان کازرون برگزارشد که الله کرم عزیزی رئیس زندان کازرون اعلام کرد: از ۶۸۰ میلیون تومان جمع آوری شده مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان پرداخت تسهیلات و ۷۷میلیون تومان نقدی و بقیه تعهد از طرف شرکت کنندگان بود.وی اضافه کرد: بالاترین مبلغ که در این مراسم پرداخت شد ۵۰ میلیون تومان بود که اهدا کننده حاضر نشد نامش را اعلام کند.

رئیس زندان کازرون افزود: امسال ۱۱۰ زندانی جرائم غیر عمد در زندان کازرون هستند که نیازمند کمک خیرین برای بازگشت به آغوش خانواده ها هستند.عزیزی اضافه کرد: میزان بدهی این افراد برای آزادی حدود سه میلیارد تومان است.

رئیس زندان کازرون گفت:با عفو رهبر معظم انقلاب تعداد ۴۵۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد واجد شرائط از زندان کازرون آزاد و ۱۰۰ نفر شامل تقلیل جرائم زندان شدند.
عزیزی ادامه داد: ۲۵ زندانی جرائم غیر عمد کازرون در سال ۹۷ با کمک ستاد دیه استان فارس و کمک خیرین و گذشت شکات ازاد شدند که میزان کل بدهی آنها ۵ میلیارد تومان بود.

در این مراسم حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه کازرون با اشاره به اثرات خوب خوشحال کردن خانواده ها در ماه مبارک رمضان گفت: زندان برای نگهداری متجاوزین به اموال و نوامیس مردم جای بسیار خوبی است اما برای افراد آبرومند جای خوبی نیست و تبعات و عواقب خوبی ندارد.

امام جمعه کازرون افزود: یکی از مصادیق کار خیر آزادی زندانی هاست که باید فرهنگ سازی شود و این همایش ها نباید به خیرین یا افراد خاص اختصاص داده شود باید همگانی شود تا افراد بیشتری بتوانند در این جشن شرکت کنند و کمک ها بیشتر شود.

سید ابراهیم موسوی رئیس دادگستری کازرون هم گفت: امروز باید با پا درمیانی بزرگان و شورای حل اختلاف از رفتن افراد به زندان جلوگیری شود.

وی ادامه داد: در زمینه آزادی زندانیان کمک بانک ها هم بسیار موثر است چون می توانند با ترویج فرهنگ قرض دادن برای آزادی زندانیان نقش عمده ای داشته باشند.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون