کازرون، باید برای پایتختی کتاب سال ٩٨ آماده شود

به گزارش عصر کازرون، صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس که به کازرون سفر کرده بود، در دیدار با داریوش دهقان، فرماندار این شهرستان، پیرامون جذب اعتبارات لازم برای فعالیت های فرهنگ و هنری کازرون رایزنی کرد.

صابر سهرابی در این دیدار گفت: چند سالی است که وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی جشنواره پایتختی کتاب، شهرهای خلاق دوستدار کتاب و روستاها و عشایر دوستدار کتاب را مورد توجه جدی قرار داده است و بایستی کازرون، برای پایتختی کتاب در سال ٩٨، با همه توان آماده شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ادامه داد: در صورتی که شهرستانی بتواند این عناوین را به خود اختصاص دهد، کمک های بسیار خوبی هم از جنبه مالی و هم معنوی به آن شهرستان یا روستا به صورت مستقیم صورت خواهد گرفت؛ همچنان که سال گذشته اوز و امسال شهرهای صدار و شیراز در فارس توانسته اند با کسب این عناوین از حمایت های مادی و معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برخوردار گردند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس افزود: کازرون باید به دنبال پایتختی فرهنگی، هنری، مذهبی و کتابخوانی ایران باشد که این اتفاقات همکاری ها و هماهنگی های تمام دستگاه ها، نهادها، مسئولین و مردم را می طلبد که اگر این اتفاقات بیفتد حمایت همه جانبه ای از کازرون صورت خواهد گرفت.

وی خاطر نشان کرد: در صورت موفقیت جهت پایتختی، کازرون می تواند دارای گذر فرهنگ و هنر شود که با اعتبارات بلاعوض و یا با سودهای کم، اقتصاد فرهنگ و هنر خود را تقویت کند.

داریوش دهقان، فرماندار کازرون نیز در این دیدار گفت: امسال بیشترین بودجه شهرستانی را به حوزه فرهنگ و هنر اختصاص دادیم که امید داریم اتفاقات خوبی را در این حوزه شاهد باشیم

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون