چگونه عطر خانگی درست کنیم؟

به گزارش عصر کازرون، قرن‌هاست که گرفتن عطر رز از گلبرگ‌های گل رز در بسیاری از فرهنگ‌ها رایج است. روش‌های زیادی برای گرفتن اسانس‌ها و روغن‌های طبیعی از گلبرگ‌های رز وجود دارد که به مورد استفاده شما بستگی دارد. شما می‌توانید گلبرگ‌های رز را با گلیسیرین ترکیب کنید تا رایحه مرطوب و ملایم بسیار خوش‌عطری را درست کنید یا آن را مستقیم به صورت خود به عنوان خوشبوکننده و تونر بزنید. اولین قدم این است که روغن گل رز را از گلبرگ بگیریم.

چیزهایی که لازم دارید:
۲ پیمانه گلبرگ تازه گل رز
قیچی
پیمانه اندازه‌گیری
یک لیتر آب جوش
ظرف نسوز
صافی
عطردان
گل‌های رزی که گلبرگ تازه دارند را از ریشه جدا کنید و بین انتهای گل و ریشه را با قیچی برش بزنید. دو پیمانه گلبرگ را چیده و در ظرفی نسوز بریزید.
یک لیتر آب جوش بیاورید و گلبرگ‌های رز را در آب جوش بریزید. درب ظرف را بگذارید و سی دقیقه گلبرگ‌ها را به همان حال رها کنید تا روغن و اسانس طبیعی آن خارج و به آب اضافه شود.
ظرف حاوی گلبرگ‌های رز و آب را با کمک یک صافی در ظرف عطر دلخواه خود بریزید. می‌توانید آن را فوراً استفاده کنید یا ۲ هفته در یخچال نگهداری کنید.

چند نکته و هشدار
از آب معدنی به جای آب لوله‌کشی استفاده کنید.
بعد از خیس کردن گلبرگ‌های رز، همه محتوا را مستقیماً داخل وان حمام بریزید تا جلوه زیبا و لوکسی پیدا کند.
از گل‌های رز ارگانیک که عاری از آفت‌کش هستند استفاده کنید. اگر نمی‌دانید منشأ گل چیست و چگونه پرورش یافته است، گلبرگ‌های رز را با آب خنک آبکشی کنید و سپس در آب داغ بریزید.

 

منبع:‌فوت وفن

مطالب مرتبط
نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون