چشمه‌های کازرون جانی دوباره گرفتند

به گزارش عصر کازرون، داریوش دهقان با اشاره به بارندگی‌های مناسب در سال زارعی جاری اظهارداشت: با جمع ۶۵ میلی‌متر بارش اخیر، جمع بارندگی در سال آبی جاری در شهرستان کازرون به ۳۴۰ میلی‌متر رسید و باعث شد بسیاری از چشمه‌های کازرون جانی دوباره بگیرند.

وی به ۱۱۴ میلی‌متر بارندگی در سال زراعی جاری و ۳۵۶ میلی‌متر متوسط میانگین ۵۰ ساله در شهرستان کازرون اشاره کرد و گفت: متوسط بارندگی سالانه در طول ۵۰ سال اخیر در این شهرستان ۴۹۵ میلی‌متر بوده است.

فرماندار کازرون به افزایش دبی چشمه ساسان به ۵.۲ مترمکعب در ثانیه و چشمه سیدحسین به ۲.۵متر مکعب در ثانیه نیز اشاره کرد و گفت: چشمه‌های رنجان و پیرسبز که در سال‌های اخیر خشک شده بود جان دوباره گرفته و دبی این دو چشمه به دو متر مکعب در ثانیه رسیده است.

دهقان یادآور شد: چشمه‌های یاد شده منابع تغذیه کننده رودخانه شاپور هستند که طبق محاسبه انجام شده دبی این رودخانه در حال حاضر حوالی روستای بوشیگان به ۲۶ متر مکعب در ثانیه و حوالی روستای چیتی ۹۷ متر مکعب در ثانیه افزایش یافته است.

فرماندار شهرستان کازرون گفت: بجز رودخانه شاپور دبی رودخانه اعظم جره قبل از سد در حال احداث نرگسی به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است.

وی ادامه داد: دبی این رودخانه در حال حاضر ۳۴ متر مکعب در ثانیه است که این رودخانه پس از الحاق به رودخانه سیاه‌رود جمع چشمه‌های دادین با دبی ۹۰ مترمکعب در ثانیه در حال حاضر از شهرستان خارج می‌شود.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون