پیگیری مشکلات شهرستان کازرون در حوزه راه و ورزش+عکس

داریوش دهقان فرماندار شهرستان به منظور پیگیری پروژه های عمرانی و جذب اعتبارات به دیدار معاون وزیر و معاون توسعه راه های کشور رفت و ضمن طرح نیازها و مشکلات حوزه عمرانی شهرستان پیگیر حل آنها گردید.

✍ به گزارش عصر کازرون ؛ داریوش دهقان فرماندار شهرستان با سفر به پایتخت با خادمی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه راههای کشور و کدخدازاده معاون وی دیدار کرد.

عمده هدف این دیدار ، بررسی مسائل و مشکلات پروژه های عمرانی شهرستان کازرون از جمله تونل محرم ، مسیر مواصلاتی کازرون به قائمیه ، روشنایی تونل تنگ ترکان ، جاده قائمیه به سه راهی راهدار و تکمیل و افتتاح باند جدید تنگ ابوالحیات به شیراز بود.

در این دیدار داریوش دهقان فرماندار شهرستان ضمن تقدیر از توجه و حمایت های معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه راههای کشور به شهرستان کازرون گفت: شهرستان کازرون در حوزه های مختلف دارای نقاط قوت و پتانسیل خوبی می باشد که متاسفانه طی سالهای گذشته که مورد بی مهری و کم لطفی قرار گرفته است .

دهقان فرماندار شهرستان تصریح کرد: کازرون در حوزه زیرساختی عمرانی دچار کمبودهایی بوده و در حال حاضر دارای پروژه های نیمه تمام متعددی است که درخواست داریم مسئولان کشوری با نگاه ویژه و مثبت در راستای تزریق بودجه و تخصیص اعتبارات مصوب جهت تکمیل این پروژه ها اهتمام داشته باشند.

خادمی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه راههای کشور حضور فرماندار شهرستان در تهران را نشان از دغدغه خاطر و جدیت و پیگیری مصرانه وی در خصوص تعیین تکلیف پروژه های حوزه عمرانی شهرستان کازرون دانست و این خصوصیت وی را قابل ستایش خواند.

معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه راههای کشور تصریح کرد: طی نامه ای که رضازاده نماینده مردم شهرستان کازرون در مجلس شورای اسلامی به نوبخت معاون رئیس جمهور ارسال کرد مقرر گردید که مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات دیگر غیر از اعتبار تخصیص یافته ملی به پروژه تونل محرم ، به این پروژه اختصاص یابد وی با اشاره به رایزنی های فراوان دهقان فرماندار شهرستان گفت: مبلغ ۲۰ میلیارد ریال دیگر نیز برای این پروژه لحاظ گردید که در صورت محقق شدن این امر، عملیات اجرایی ساخت تونل محرم به زودی آغاز خواهد شد.

لازم به ذکر است ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بدهی دولت به پیمانکار می باشد.

در این دیدار همچنین پیرامون بدهی پیمانکاران پروژه جاده مواصلاتی تنگ ابوالحیات به شیراز بحث و تبادل نظر شد و مقرر گردید بدهی هر دو پیمانکار پرداخت گردد.

در راستای تکمیل پروژه جاده مواصلاتی قائمیه به سه راهی راهدار خادمی وعده مساعد داد تا تدابیر لازم در جهت آغاز بکار مجدد شرکت جونک بعنوان پیمانکار پروژه فوق در کوتاهترین زمان ممکن ،اتخاذ گردد. همچنین بمنظور کاهش حجم زیاد تصادفات در تونل تنگ ترکان دستورات لازم جهت تسریع در تامین روشنایی ۷ کیلومتر از طول مسیر ذکر شده بصورت مشارکتی با شرکت توزیع برق استان فارس صادر گردید .

لازم به ذکر است طول تونل تنگ ترکان ۹۰۰ متر می باشد.

همچنین دستورات لازم در خصوص اجرای فاز جدید جاده کازرون به بالاده صادر نمودند.

 

همچنین داریوش دهقان فرماندار شهرستان با کریمی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ساخت و نگهداری فضاهای ورزشی وزارت ورزش و جوانان کشور و رحمتی معاون فنی مهندسی ، ظرفیت ها و مشکلات حوزه ورزش و جوانان شهرستان بررسی شد.

 

دهقان فرماندار شهرستان در این دیدار گفت: توسعه ورزش باعث ایجاد محیطی بانشاط و مفرح و زمینه ساز سلامت افراد در جامعه می شود‌ و بهترین روش جهت مقابله با آسیبهای اجتماعی است.

 

فرماندار شهرستان ادامه داد: شهرستان کازرون قهرمانان زیادی در رشته های مختلف ورزشی دارد و این بیانگر علاقه مردم به ورزش می باشد.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان تصریح کرد: تاکنون اقدامات خوبی در جهت توسعه ورزش در سطح شهرستان انجام شده ولی با توجه به گستردگی شهرستان کازرون نیاز به امکانات بیشتر در حوزه ورزش این شهرستان داریم.

 

در این دیدار فرماندار شهرستان مهمترین مطالبات ورزشکاران شهرستان کازرون اعم از تکمیل سالن های نیمه تمام ورزشی ، تکمیل استخر شنا ، تجهیز سالن های ورزشی ، مرمت زمین های ورزشی و نیازهای مالی و …. رامطرح کرد.

 

معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ساخت و نگهداری فضاهای ورزشی وزارت ورزش و جوانان کشور قول مساعدت داد تا هفته دولت شش سالن نیمه تمام ورزشی شهرستان کازرون افتتاح و به بهربرداری برسد و همچنین ادامه کار ساخت استخر نیمه تمام شهر خشت از سرگرفته شود .

 

لازم به ذکر است افتتاح مجموعه ورزشی خشت از پروژه های مهم عمرانی شهرستان در هفته دولت می باشد.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون