پیاده‌روی ۷ کیلومتری عاشقان ولایت در کازرون

به گزارش عصر کازرون، بازهم اربعین حسینی از راه می‌رسد و انبوه مشتاقان سرور و سالار شهیدان پای پیاده گام در راهی می‌گذارند و کنار قدم‌های جابر که افتخار اولین زائر امام حسین(ع) را تا ابد بر دوش دارد، رهسپار نینوا می‌شوند.

راه‌های منتهی به کربلا روزها است که خاک دیدگان زائران اباعبدالله(ع) را سرمه چشم کرده است و عاشقان کوی حسین(ع)، ستون‌های این جاده را به شوق حرم مولا می‌شمارند.

دل‌های جاماندگان از کاروان عشق این روزها پرتلاطم است، اما راهی هنوز پیش روز است. سال‌ها است که مردم شهرستان های فارس، به عشق اربعین، کیلومترها مسیر را به‌سوی امامزادگان می‌پیمایند تا لبیک یا حسین خود را به گوش برسانند.

امامزادگان استان فارس که به‌عنوان قطب‌های فرهنگی، سوگواره بصیرت عاشورایی این استان را از ابتدای محرم به تصویر کشیده‌اند، این روزها میزبان و چشم‌انتظار دیدن روی عاشقان اربعین است که از قافله دل جامانده‌اند.

خورشید اربعین که طلوع می‌کند، شاهد جاده‌های مملو از عزاداری است که پیاده‌روی خود را به عشق این روز و به سمت آستان مقدس امامزادگان این استان آغاز کرده‌اند.


مردم شهرستان کازرون حرکت در مسیر ۷ کیلومتری همایش پیاده‌روی اربعین را ساعت ۸ صبح روز اربعین از مسجد روستای حاجی‌آباد غوری به سمت امامزاده سید حسین (ع) روستای سید حسین را آغاز می‌کنند.

عزاداران حسینی در آستان مقدس این امامزاده پای سخنان یکی از سخنرانان می‌نشینند و با حضور مداحان اهل‌بیت به نوحه‌سرایی و مداحی می‌پردازند.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون