پروژه تونل محرم تا ۱۰۰ سال دیگر هم افتتاح نمی شود

به گزارش عصر کازرون، محمد امین مهرورز نماینده فارس در شورای عالی استانها با بیان اینکه متاسفانه راه های مواصلاتی جاده ای در استان فارس ناایمن ترین جاده های بین شهری در کشور است گفت: این ناامین بودن در جاده هایی که به شهرستان کازرون ختم می‌شوند بیشتر مشهود است.

وی گفت: هر ساله به واسطه نبود امکانات مکفی در ارائه خدمات راهداری، مشکلات زیادی برای هموطنان ما در بحث تصادفات جاده ای پیش می‌آید. کازرون همواره از لحاظ مطالبات در حوزه برون رفت از بن بست رنج می برد و همواره یکی از عمده ترین مطالبات مردم در حوزه های راه های مواصلاتی بوده است.

عضو شورای اسلامی شهر کازرون با بیان اینکه پروژه احداث«تونل محرم» در مسیر کازرون به بوشهر حدود ۱۰ سال است که تعریف شده است افزود: این پروژه به لحاظ مسافتی ۱۳ کیلومتر و زمانی نیم ساعت مسیر استان فارس به بوشهر را کاهش می‌دهد؛ اما متاسفانه هر ساله به  دلایل واهی دولت از اختصاص بودجه کافی به این پروژه ممانعت می‌کند.

مهرورز برآورد هزینه پروژه فوق را ۱۲۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: شاهد هستیم که هر سال یک یا ۲ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص می‌دهند. با این روند  تا ۱۰۰ سال اتمام این تونل طول خواهد کشید. بنابراین این تخصیص نه توجیه زمانی و نه توجیه فنی و اقتصادی دارد.

وی با تاکید بر اینکه انتظار داریم که مسئولین با مردم شفاف باشند، تصریح کرد: اگه یک پروژه تعریف وعملیاتی شده است این حق مردم نیست که این گونه در یک کمای فکری و یک انتظار طولانی مدت عمرشان سپری شود. 

عضو کمیسیون حقوقی و نظارت شورای عالی استانها از مسئولین حوزه راه و شهرسازی درخواست کرد که  وعده های خود را در این حوزه عملیاتی کنند و ابراز امیدواری کرد: در آینده نزدیک با تخصیص اعتبار ویژه شاهد بازگشایی تونل محرم در مسیر جاده استان فارس به بوشهر باشیم.

منبع: شورای عالی استان ها

 

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون