فرماندار کازرون:

پراکندگی جغرافیایی و صعب‌العبور بودن آبرسانی به ۳۵ روستای شهرستان کازرون را با مشکل روبه‌رو کرده!

به گزارش سرویس جامعه عصر کازرون؛ حمیدرضا گرامی، در مورد آب‌رسانی به روستاهای شهرستان کازرون اظهار داشت: با توجه به وضعیت بارندگی و خشک‌سالی یکی از مشکلات پیش روی شهرستان تأمین آب شرب، کشاورزی، دام و صنعت است.

وی افزود: براساس اعتبارات خشک‌سالی، تملک دارایی و ۲ درصد بودجه نفت و گاز ۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای آب‌رسانی به روستاهای این شهرستان اختصاص یافته است.

bohram abفرماندار کازرون با تأکید بر حل زیرساختی مشکل آب‌رسانی روستاهای شهرستان خاطرنشان کرد: متأسفانه پراکندگی جغرافیایی و صعب‌العبور بودن آب‌رسانی به برخی روستاهای شهرستان را با مشکل روبه‌رو کرده است.

گرامی با بیان اینکه آب‌رسانی به روستاهای شهرستان کازرون در درازمدت به ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار و در کوتاه‌مدت به ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد گفت: در برنامه‌ریزی درازمدت به ترمیم و اصلاح کانال‌های آب‌رسانی، حفر چاه‌های جدید و غیره توجه می‌شود.

وی با اظهار امیدواری برای رفع مشکل آب‌رسانی به روستاهای کازرون تا سال ۹۶ عنوان کرد: در حال حاضر به ۳۵ روستای شهرستان کازرون از طریق تانکر سیار آب‌رسانی می‌شود.

فرماندار کازرون با اشاره به پیشرفت ۳۵ درصدی سد نرگسی کازرون اظهار داشت: با احداث این سد آب‌ شرب شهرستان فراشبند و کازرون تأمین‌ و دریاچه پریشان نیز احیاء می‌شود.

وی از اتمام مرحله نخست مطالعات احداث سد چروم در محدوده شهر خشت خبر داد و افزود: در بودجه سال ۹۵ ردیف بودجه برای ساخت این سد در نظر گرفته‌شده و در سفر هیئت دولت و وزیر نیرو به شهرستان کازرون به صورت میدانی موضوع ساخت این سد بررسی شد.

منبع: خبرنگار تسنیم در شیراز

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون