وقوع ۲۹ فقره آتش سوزی در جنگل ها ومراتع فارس

وقوع ۲۹ فقره آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع فارس

 به گزارش عصر کازرون، شهرام منتصری با بیان اینکه در سه روز گذشته ۲۹ فقره آتش‌سوزی در در عرصه‌های منابع طبیعی استان رخ داده است گفت: تمامی این آتش‌سوزی‌ها با همکاری نیرو‌های منابع طبیعی و مردم، مهار شده است.

او با اشاره به اینکه علت ۸۰ درصد آتش‌سوزی‌ها عامل انسانی است، افزود: علت وقوع آتش سوزی‌های رخ داده و سطح مورد حریق هنوز برآورد نشده است و در حال بررسی است و تنها ۲ مورد حریق به دلیل صاعقه رخ داده است.
منتصری با بیان اینکه در سال ۹۸-۹۹ به‌دلیل بارش‌های خوب در استان سطح تراکم و پوشش به صورت چشمگیری افزایش یافته است گفت: با توجه به این بارندگی‌ها امسال شاهد رویش پوشش گیاهی مناسب در مراتع هستیم که درپی فرا رسیدن فصل گرما و خشک‌شدن آن، خطر آتش‌سوزی تمامی مناطق را تهدید می‌کند و مستلزم حفاظت هرچه بیشتر از این مناطق طبیعی است.
او با بیان اینکه فرهنگ‌سازی نقش مهمی در کاهش آتش‌سوزی‌های عرصه‌های طبیعی دارد، ادامه داد: طبیعت‌گردان‌ها و هم‌استانی‌ها برای جلوگیری از وقوع آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی از انداختن اشیای شیشه‌ای و بطری‌ها در طبیعت پرهیز کنند چراکه به‌دلیل انعکاس نور سبب ایجاد آتش‌سوزی می‌شوند و همچنین پیش از ترک طبیعت از خاموش‌شدن آتش مطمئن شوند.

منبع: شیرازه

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون