وقف منزل یک شهید برای فعالیت‌های قرآنی

به گزارش عصر کازرون، خانواده شهید آور از اهالی روستای درب قلعه شهرستان استهبان با نیت نشر معارف قرآنی در زادگاهش و جهت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهید و پدر و مادر مرحومش یک باب منزل مسکونی را به موسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) واگذار کرد.
تاج‌بخش، مسئول شعبه بیت‌الاحزان شهرستان استهبان ضمن تشکر از خانواده شهید آور، به مشکلات مالی شعب قلعه گنج و انجیرک اشاره و ابراز امیدواری کرد با رواج اینگونه موقوفات و افزایش حمایت‌های خیراندیشانه مردمی شاهد شکوفایی و گسترش فعالیت‌های قرآنی در مناطق محروم و روستایی باشیم.
بنا بر این گزارش، موسسه فرهنگی قرآنی بیت‌الاحزان در سال ۱۳۷۵ به همت جمعی از روحانیون دهستان خیر از توابع استهبان فارس فعالیت‌های خود را آغاز کرد.
سنگ بنای اصلی مؤسسه که با کمک‌های مردمی در ساختمانی قدیمی واقع در روستای ماهفرخان از توابع شهرستان استهبان کار خود را آغاز کرد، اما در حال حاضر با داشتن یک ساختمان مرکزی، هفت مدرسه شبانه‌روزی ویژه خواهران و برادران و ۱۵۰ شعبه در ۱۲ استان کشور ( فارس، بوشهر، کرمان، سیستان وبلوچستان، یزد، خوزستان، تهران، زنجان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و خراسان شمالی) عمده فعالیت خود را بر نقاط محروم و روستایی متمرکز کرده است.

 

منبع: ایکنا

 

مطالب مرتبط
نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون