هیچگونه برنامه تنزلی برای دانشگاه سلمان فارسی در دستور کار نیست

به گزارش عصر کازرون، فرماندار کازرون با عبدالرضا باقری،  قائم مقام وزیر علوم و ‌رئیس هیات امنای دانشگاههای کشور در خصوص مشکلات دانشگاه سلمان فارسی دیدار و گفت و گو کرد.

داریوش دهقان، فرماندار کازرون با بیان اینکه دانشگاه سلمان از مراکز مهم علمی شهرستان کازرون به شمار می آید و نقش ویژه ای در زمینه تولید علم و پرورش نخبگان دارد اظهار داشت: اخیرا شایعاتی در خصوص تنزل جایگاه این دانشگاه مطرح شده بود که موجب نگرانی مردم این شهرستان شده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه سلمان فارسی می تواند یک قطب علمی در غرب استان فارس باشد افزود: ما توقع داریم وزارت علوم نسبت به شهرستان کازرون و مراکز علمی آن توجه ویژه ای داشته باشد.

دکتر باقری، قائم مقام وزارت علوم در ادامه با بیان اینکه هیچگونه برنامه تنزلی برای دانشگاه سلمان فارسی شهرستان کازرون در دستور کار نیست اظهار داشت:  برنامه داریم زمینه توسعه دانشگاه سلمان را فراهم کنیم.
وی گفت: باتوجه به ظرفیت های این دانشگاه، قبلا بستر خوبی برای آن ایجاد نشده بود لذا تلاش میکنیم مسائل را اصلاح کنیم و دانشگاه سلمان فارسی، همچنان دانشگاه باقی خواهد ماند.
باقری گفت: لازمه ایجاد دانشگاه، وجود سه دانشکده و هر دانشکده سه گروه آموزشی است که متاسفانه دانشگاه سلمان فارسی تنها یک گروه داشته و در حال حاضر ما ۵ گروه دیگر اعطا کرده ایم  و در تدارکیم یک گروه دیگر نیز اعطا کنیم.
وی افزود:  دو‌گروه هم در دستور کار قرار داده ایم که دانشگاه بتواند جذب هیات علمی داشته باشد.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون