هنر آموزش و پرورش این است که دانش آموز را به تفکر وا دارد

به گزارش عصر کازرون، عبدالرسول احمدی در جمع فرهنگیان منطقه کوهمره نودان، گفت: بزرگترین وجه اشتراک  انسان و خداوند خلاقیت است و انسان در بعد آفرینندگی به خداوند بسیار نزدیک است، چرا که در بین همه مخلوقات ، انسان توانایی انتخاب دارد و می تواند به بالاترین مراتب دست یابد که این امر در سایه تفکر و پژوهش و تحقیق حاصل می شود.

معاون پژوهش ، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش فارس گفت: هنر آموزش و پرورش این است که دانش آموز را به تفکر وا دارد و به دنبال معلم خلاق و مبتکر هستیم که در عین تلاش برای افزایش علم خود در سایه تحقیق و پژوهش ، برای رشد و تعالی دانش آموزان نیز کوشا باشد.

وی گفت: بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش  ،آموزش بر پایه تفکر و پژوهش مهم است که مبتنی بر نیاز های انسان باشد و ماموریت ما این است تا دانش آموزان را در ابعاد مختلف وجودی خود شامل؛ اخلاق ،عمل ، ایمان، و تفکر رشد هیم تا به مراتبی از حیات طیبه دست یابد .

احمدی با بیان اینکه” ما به دنبال انسان تک بعدی نیستیم “گفت: بر اساس آموزه های دینی ، باید دانش آموزان را به نحوی تربیت کنیم تا با محوریت تفکر در پنج بعد و در قالب ساحت های شش گانه به خود شناسی دست یابد ، نسبت به جهان پیرامون خود شناخت داشته و متعهد جامعه باشد.

معاون پژوهشی آموزش و پرورش فارس با انتقاد از نظام آموزشی تک بعدی کنونی، تاکید کرد: خدمت به هم نوع ،شهروند خوب بودن و برخورداری از مهارت های اجتماعی هدف نظام تعلیم و تربیت است تا دانش آموزان ما در عمل بتوانند نقش اجتماعی خود را به نحو شایسته انجام دهد .

وی گفت: نظام آموزشی کنونی انگیزه های را سرکوب می کند و باید به دنیال این باشیم تا با محوریت تفکر ، دانش آموزانی نقش آفرین  در جامعه تربیت کنیم  و نیازمند معلمانی هستیم که تفکر را به دانش آموزان بیاموزد.

وی همچنین با اشاره به عملکرد مطلوب اداره آموزش و پرورش کوهمره نودان در حوزه پژوهش، گفت: هم اکنون فرهنگ پژوهش در بین دانش آموزان و فرهنگیان ما رونق یافته و نشانه آن موفقیت های خوب دانش آموزان و فرهنگیان استان در این حوزه می باشد.

لازم به ذکر است، در پایان این مراسم، از دانش آموزان و فرهنگیان پژوهشگر منطقه کوهمره نودان تقدیر شد.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون