هفت روستای قائمیه صاحب گاز شدند/ اتصال خشت به شبکه گاز سراسری تا یک‌ماه آینده

به گزارش عصر کازرون به نقل از فارس؛ هوشنگ محمدی در مراسم بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به هفت روستای بخش قائمیه شهرستان کازرون که با حضور امام جمعه قائمیه، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار فارس، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب فارس، نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استانی و شهرستان کازرون در مسجد روستای انارستان برگزار شد، اظهار داشت: یک‌هزار و ۶۷۰ روستا در سطح استان فارس قابلیت گازرسانی دارند که از این تعداد در ۶۷۰ روستا عملیات اجرایی آن انجام شده و در ۲۵۰ روستا در دست اجرا و نیز ۱۵۰ روستا در دست مطالعه و رسیدگی است.

وی افزود: تاکنون افزون بر ۵۴ درصد از روستاهای استان فارس از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده‌اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس اذعان داشت: از مجموع ۱۰۲ شهر در سطح استان فارس، ۷۷ شهر از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده و در ۱۲ شهر عملیات اجرایی آن آغاز و در ۱۳ شهر در دست اقدام و رسیدگی است.

محمدی تصریح کرد: ۹۵ درصد از جامعه شهری در سطح استان فارس از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

وی در ادامه ابراز داشت: در حال حاضر از مجموع ۲۴۱ روستای بالای ۲۰ خانوار قابلیت گازرسانی در شهرستان کازرون، ۱۰۱ روستا از این نعمت برخوردار شده و مابقی در دست اجرا و یا در دست بررسی و مطالعه است.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس در بخش دیگر سخنان خود به بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به هفت روستای شهر قائمیه به طور همزمان به مناسبت هفته دولت در روستاهای معین‌آباد، منصورآباد، امرآباد، رستم‌آباد، انارستان، بازرنگان و فتح‌آباد اشاره کرد و گفت: اجرای این پروژه‌ها افزون بر ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هزینه در برداشته است.

محمدی در پایان از اتصال شهر خشت به شبکه گاز سراسری تا یک‌ماه آینده سال جاری خبر داد و اذعان داشت: در حال حاضر عملیات اجرایی یک فاز گازرسانی در شهر خشت با اعتباری افزون بر یک‌میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان به پایان رسیده و آماده بهره‌برداری قرار گرفته است.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون