نمایش سون سی از کازرون در نخستین جشنواره ملی تئاتر

به گزارش عصر کازرون  وبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس ، در نخستین جشنواره ملی تئاتر اهواز، ٢٣ نمایش از ١۴ استان کشور از سوم تا هشتم مردادماه جاری به مدت ۶روز به رقابت پرداختند و استان فارس که در این جشنواره با سه نمایش حضور داشت، افتخار آفرید.
نمایش پره پروانه پولادی به کارگردانی نوید جعفری از فارس موفق به دریافت جوایز کارگردانی دوم، نمایشنامه دوم، بازیگری اول زن و طراحی صحنه دوم شد.
همچنین، نمایش سون سی به کارگردانی مجتبی راوش با دریافت جوایز طراحی صحنه اول، بازیگری مرد سوم، کارگردانی سوم، نمایشنامه نویسی سوم، دیگر نمایش موفق فارس بود.
افزون بر این، نمایش مزون به کارگردانی اصغر گروسی جایزه دوم بازیگری زن را از آن خود کرد.
هیات داوران جشنواره متشکل از قطب الدین صادقی، عطاءالله کوپال و اصغر همت در بخش نمایش برگزیده به اتفاق آرا نمایش مسجد سلیمان را به عنوان نمایش برگزیده اول و نمایش پره‌ پروانه پولادی را به عنوان برگزیده دوم و ریتالین را به عنوان رتبه سوم به دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی کردند.
موضوع نمایش های نخستین جشنواره تئاتر اهواز، نفت بود و طبق اعلام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، این جشنواره در سال آینده با موضوع آب و به صورت بین المللی برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط
نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون