نجات کودک یک ماهه توسط آتش نشانان

به گزارش عصر کازرون ،مهدی صادق‌زاده رئیس سازمان گفت: پیش از ظهر امروز مادر این کودک با حالتی سرآسیمه و گریان با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی کازرون تماس گرفت و بدون شرح ماجرا فقط تقاضای کمک برای نجات کودک خود کرد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی کازرون ادامه داد: بلافاصله یک تیم امداد و نجات به محل اعزام شد که در کمتر از یک دقیقه به آدرس اعلامی رسید.

وی اضافه کرد: بنا به گزارش آتش‌نشانان اعزامی، این مادر در حالی که کودک خود را در آغوش داشت و در حال دویدن به سمت خودروی آتش‌نشانی بود، از آنها تقاضای نجات کودک خود را داشت.

به گفته صادق‌زاده، گزارش آتش‌نشانان حکایت از این دارد که هنگامی که مادر این کودک می‌خواسته قطره خوراکی را در دهان کودک بریزد، ناگهان قطره از دستش رها شده و در گلوی کودک گیر کرده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی کازرون ادامه داد: در حالی چهره کودک به شدت کبود شده و در آستانه خفگی قرار داشت، آتش‌نشانان به سرعت ظرف قطره‌چکان را از گلوی کودک خارج کرده و امداد اولیه برای برگشتن تنفس او به حالت عادی را انجام دادند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه پس از اقدامات آتش‌نشانان تنفس کودک به حالت طبیعی بازگشت، افزود: در عین حال آتش‌نشانان اعزامی، هماهنگی لازم را جهت حضور نیروهای اورژانس انجام داده و کودک را پس از احیای تنفس به نیروهای اورژانس تحویل دادند.

به گفته صادق‌زاده، مادر این کودک به دلیل دستپاچگی به اشتباه به جای تماس با شماره ۱۱۵ اورژانس با ۱۲۵ آتش‌نشانی تماس گرفته بود که خوشبختانه با حضور به موقع آتش‌نشانان کودک او نجات یافت.

منبع: کازرون نما

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون