نباید مشکلات اقتصادی، مسائل فرهنگی را تحت الشعاع قرار دهد

به گزارش عصر کازرون، نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان کازرون، با حضور صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در دفتر امام جمعه کازرون برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام شیخ محمد خرسند، امام جمعه کازرون گفت: با شناخت کامل اعضای شورا از وظایف شورای عالی فرهنگ عمومی شهرستان، مشکلات مرتفع خواهد شد.

حجت الاسلام خرسند با اشاره به برخی از آسیب های اجتماعی ادامه داد: باید دستگاه های فرهنگی نقاط آسیب را شناسایی و ترمیم کنند.

امام جمعه کازرون اضافه کرد: نباید مشکلات اقتصادی، مسائل فرهنگی را تحت الشعاع قرار دهد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کازرون با اشاره به خدمات آیت الله شیخ اسدالله ایمانی، امام جمعه و نماینده اسبق ولی فقیه در شهرستان کازرون خاطرنشان کرد: آیت الله ایمانی زحماتی زیادی در کازرون کشید و از آبرو و سلامتی خود برای هر حوزه خدماتی مایه گذاشت. هیچ عمران و آبادانی در کازرون نشد مگر اینکه مرحوم آیت الله ایمانی در آن نقش اصلی داشته است.

وی گفت: خیابان یا میدانی را باید به نام آیت الله ایمانی نام گذاری و در آینده نیز مرکزی علمی یا درمانی به نام ایشان بنا کرد. همچنین لازم است تا بزرگداشتی درخور شان وی در شهرستان پیش بینی شود.

محمد خرسند خاطر نشان کرد: لازم است تا با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و صدا و سیمای مرکز فارس مراسم دهه فرهنگ کازرون به صورت مستقیم رسانه ای شود.

حجت الاسلام محمد خرسند به سابقه تاریخی و مبارزاتی مردم کازرون اشاره کرد و گفت: ناصر دیوان کازرونی از افراد مبارزی بود که در مقابله با استعمار انگلیس شجاعانه جنگید و مبارزات این مرد با هماهنگی مراجع تقلید آن زمان انجام می شد.

امام جمعه کازرون با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم ایت الله اسدالله ایمانی افزود: ایشان در طول عمربابرکتشان قدم های ارزنده ای در زمینه پیشرفت بهداشتی، فرهنگی وعلمی شهرستان کازرون برداشت.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون