منافع ملت ایران در گرو مقاومت است

به گزارش عصر کازرون، حجت‌الاسلام محمد خرسند اظهار کرد: امروز جنگ اصلی که ملت ایران با آن رودروست، جنگ اقتصادی است نه جنگ نظامی؛ زیرا جنگ نظامی یک حربه و مترسکی است که متأسفانه برخی افراد ترسو در داخل کشور از آن هراس دارند.

وی ادامه داد: در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ برخی افراد، مردم را ترساندند که اگر شخصی پیروز انتخابات شود، بلافاصله تحریم‌‌ها بیشتر و جنگ آغاز می‌شود، اما امروز مشاهده می‌کنیم که هم تحریم‌ها بیشتر شد و هم قیمت دلار از پنج هزار تومان هم گذشت و به مرز ۱۵ هزار تومان رسید و نیز همین نشریات دگراندیش طرفدار دولت دارند به موضوع جنگ دامن می‌زنند، درصورتی‌که اصلاً جنگی در کار نیست.

امام جمعه کازرون خاطرنشان کرد: جنگ نظامی فقط یک جنگ روانی است و نباید تحت تأثیر این جو قرار گرفت و باید در مقطع فعلی به مباحث اصلی پرداخت که این مباحث اصلی همین توسعه اقتصاد و رونق تولید داخلی به‌عنوان شاه‌بیت اقتصاد مقاومتی است.

خرسند با اشاره به اینکه دشمن با اعمال فشار و تهدید به دنبال کشاندن جمهوری اسلامی ایران به پای میز مذاکره است، گفت: بنا بر تأکید رهبر معظم انقلاب، مذاکره با آمریکا و آن هم با دولت ترامپ که نه ادب دارد و نه به اصول دیپلماتیک و تعهداتشان پایبند هست، سَم است؛ لذا مذاکره امر عقلایی نیست.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا نه دلسوز ماست و نه منافع ملت ایران در مذاکره با این کشور است، بلکه منافع این ملت در گروی مقاومت است و وقتی دشمن مشاهده کند که از اراده قوی برخورداریم، مجبور به عقب‌نشینی می‌شود و این را تجربه انقلاب اسلامی در این ۴۰ سال به خوبی نشان داده است.

 

منبع: آنا

 

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون