مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس در کازرون عنوان کرد

مقاوم‌سازی ۵۵ درصد خانه‌های روستایی فارس

به گزارش سرویس جامعه عصرکازرون؛  عطاءالله زمانی عصر نهم تیرماه۹۵ امروز همراه معاونان خود به کازرون عزیمت کرد و در جریان طرح‌های عمرانی و واحدهای احداثی روستاهای دردانه و کلانی این شهرستان قرار گرفت.

maskan roostaeiدر این سفر کوتاه مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس از نزدیک روند پروژه‌های عمرانی را بررسی و مشکلات پیش روی بازنگری طرح هادی روستاهای کلان، عبدویی و توسعه روستاهای شهرنجان و بهرام‌آباد موردبررسی قرار گرفت.

در ادامه، مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس در جلسه‌ای که در بنیاد مسکن کازرون برگزار شد عملکرد و پیشرفت امور اجرایی این شهرستان را بررسی کرد.

زمانی در این جلسه با یادآوری شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، گفت: رویکرد توسعه روستایی و محرومیت‌زدایی در مناطق کمتر توسعه‌یافته بر اساس همین شعار طراحی و اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه استان فارس در شاخص مقاوم‌سازی مسکن ۲۰ درصد فراتر از متوسط کشوری است، افزود: پیشتاز بودن استان فارس در مقاوم‌سازی مسکن روستایی با کار جهادی، احساس مسؤولیت و تقویت روحیه خدمت‌رسانی به روستائیان حاصل می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس با اشاره به اینکه از  ۳۸۸ هزار و ۶۸۰ واحد مسکونی روستایی این استان تاکنون ۲۱۳ هزار و ۸۵۸ واحد معادل ۵۵ درصد واحدهای روستایی مقاوم‌سازی شده‌اند، تصریح کرد: در سال ۹۵ نیز سهمیه بهسازی و نوسازی ۱۵ هزار واحد روستایی به بنیاد مسکن داده شده است.

این مسؤول با بیان اینکه یکی از وظائف بنیاد مسکن ایجاد سرپناه برای خانوارهای دارای دو فرزند معلول است، یادآور شد: در استان فارس بر اساس اعلام سازمان بهزیستی، ۸۷۹ خانوار واجد شرایط این طرح وجود دارد که از این تعداد ۵۸۲ خانواده شهری و ۱۹۷ خانواده روستایی هستند. / فارس

 

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون