مقام اول دختر کازرونی در جشنواره شاهنامه خوانی و نقالی+عکس

یازدهمین جشنواره شاهنامه خوانی و نقالی مناطق زاگرس نشین کشور، با معرفی و تجلیل از برگزیدگان، در لردگان به کار خود پایان داد.

در بخش شاهنامه خوانی بالای ۲۵ سال، سید اکبر موسوی رتبه اول و تندیس جشنواره، فرهمند باقری رتبه دوم و میلاد صادقی رتبه سوم را به خود اختصاص دادند. همچنین در بخش شاهنامه خوانی زیر ۲۵ سال، محمدهادی ویسی، داریوش بامیر و امید بامیر به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در بخش نقالی بالای ۳۵ سال، مسعود اکرمی، مسعود شاهنگی و بهزاد ترابیان اول تا سوم شدند.همچنین در بخش نقالی ۲۰ تا ۳۵ سال، هورا تینا مقام اول را از آن خود کرد.

در بخش نقالی ۱۵ تا ۲۰ سال نیز، مهوش شیخی، نگین نادری و زینب کوچکی رتبه‌های اول تا سوم را به دست آوردند.

در بخش نقالی ۱۰ تا ۱۵ سال هم آتنا عبادی، المیرا موری و سوگل هداوند به مقام‌های اول تا سوم رسیدند.

همچنین در بخش نقالی زیر ۱۰ سال، آنوشا الوندی، آرمیتا جوادیان و نورا خادمی رتبه‌های برتر را کسب کردند.

گفتنی است مهوش شیخی هنرمند و بازیگر برجسته کازرونی پس از ۶ ماه تمرین فشرده و متناوب بر روی متنی به نویسندگی علیرضا اسدپور زیر نظر فرهنگ سرای مردانی شهرداری کازرون و با همکاری انجمن نمایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان توانست یک بار دیگر برای شهر سبز کازرون افتخار آفرینی نماید.

یازدهمین جشنواره شاهنامه خوانی و نقالی مناطق زاگرس نشین کشور، در روز‌های دوشنبه و سه شنبه ۱۳ و ۱۴ اسفند ۹۷ و با حضور هنرمندانی از ۱۲ استان‌ شامل اصفهان، ایلام، بوشهر، خوزستان، فارس، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، همدان، هرمزگان و چهارمحال و بختیاری، و با حضور ۱۸۰ هنرمند نقال در رده های سنی مختلف در لردگان برگزار شد.

شهر لردگان (مرکز شهرستان لردگان) در فاصله ۱۶۰ کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

 

منبع: کازرون نما

 

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون