معرفی آبشار روستای حسین آباد حکیم باشی

آبشار فصلی روستای حسین آباد حکیم باشی (غرغروکی) بخش چنارشاهیجان شهرستان کازرون که دبی آب خود را مدیون بارندگی‌های هر ساله‌ی این منطقه است، جریان اصلی خود را از آبان‌ماه شروع کرده و بسته به میزان بارندگی تا اردیبهشت ادامه می‌دهد.

 ارتفاع این آبشار حدوداً ۲۵ متر بوده که احتمالاً سرچشمه‌های آن از منطقه‌ی ماهور است. حرکت سیل‌آسا و شدت جریان این آبشار (بخصوص در اواخر زمستان) که موجب به وجود آمدن حوضچه‌های بسیار زیبا و نادری در پایین دست خود شده است.

آبشارروستای حسین آباد حکیم باشی از بین دو کوه تپه به پایین سرازیر شده و آب آن به مناطق کم ارتفاع تر حرکت کرده و سپس به تدریج در دل زمین نفوذ می کند.

راه دسترسی: از شیراز به  قائمیه (چنارشاهیجان) و از آنجا  به جاده بوشهر حرکت کرده و مسیر خود را در فاصله‌ی ۱۰ کیلومتری قائمیه در منطقه‌ی  شابیر به روستای «تُل‌کوشک» می‌رسید. اگر از اهالی این روستا سراغ «جاده‌ی آبشار» یا”جادهی خاوند” را بگیرید، جاده‌ی آسفالته‌ای را به شما نشان می‌دهند که پس از طی مسافت ۱  کیلومتر در این جاده به بالای تپه‌ای می‌رسید که در سمت راست شما کل منطقه شابیر و شاپور و بخش چنارشاهیجان پیداست و در سمت چپ شما نیز دره‌ای وجود دارد که پایین دره سرچشمه و شاخه‌هایی از آب آبشار فصلی را خواهید دید با دنبال کردن این شاخه رودخانه به سمت جنوب غرب(قبله) به مجموعه آبشارهایی میرسید و با عبور از این مناظر زیبا به آبشار اصلی و ۲۵ متری خواهید رسید.

 

منبع: چنارنیوز

 

مطالب مرتبط
نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون