معاینه ۱۰۰ بیمارتوسط معاون وزارت بهداشت در بالاده+عکس

به گزارش عصر کازرون ، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، و مجری طرح پژوهشی کوهورت پارس، همزمان با حضور در مرکز اجرای این طرح در بالاده کازرون، ۱۰۰ بیمار را معاینه کرد.

دکتر رضا ملک زاده  در یک اقدام جهادی که در حدود چهار دهه سابقه دارد، حدود یکصد نفر از افراد تحت پوشش آن مرکز و دیگر بیماران مراجعه کننده از شهرستان های مختلف استان فارس و استان های همجوار را به صورت رایگان معاینه کرد

.

دکتر یونس قاسمی سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن تقدیر از این اقدام شایسته و دیدار و گفتگو با مجری و عوامل اجرای طرح کوهورت پارس، از این مرکز پژوهشی بازدید کرد.

 مسئول کوهورت بالاده گفت: طرح کوهورت پارس با هدف مطالعه آینده نگر بیماری های غیرواگیر و مزمن در جمعیت ۱۰ هزار نفری بزرگسالان بالای ۴۰ سال بخش جره و بالاده در حال اجراست.

دکتر «عبدالله گندم کار» اهداف کاربردی این مرکز را تعیین الگوی بیماری های غیر واگیر، بررسی، اولویت بندی و برنامه ریزی کاهش مواجهه با عوامل خطر این بیماری ها، ایجاد زیرساخت مناسب برای مطالعات علوم پایه و ژنتیکی و همچنین ارتقای کیفیت محصول پژوهشی در راستای بهبود کیفیت سلامت جامعه برشمرد.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون