مسئولان باید خود را پاسخگو،نوکر و خدمتگزار ملت بدانند

به گزارش عصر کازرون، حجت‌الاسلام محمد خرسند در خطبه‌های نماز جمعه امروز کازرون با اشاره به ۲۵ ماه رجب، سالروز شهادت مظلومانه امام موسی کاظم(ع) اظهار داشت: از خصوصیات ایشان، صله رحم، نیکی به مردم و فقرا، توجه به نیازمندان و فرو بردن خشم بود.

امام جمعه کازرون به ۲۷ رجب عید بزرگ مبعث اشاره کرد و گفت: کسانی که در مقابل عبودیت خدا می‌ایستند، طاغوت بوده چراکه پیام مبعث بی‌تفاوتی و پذیرش ظلم نیست.

وی ۱۲ فروردین را در تاریخ ایران محقق شدن  مردم سالاری دینی دانست و افزود: امام خمینی(ره) از ابتدا اعتقاد داشتند که مردم نوع حکومت را انتخاب کنند، هرچند برخی این را ضروری نمی‌دانستند.

خرسند با بیان اینکه نقش مردم در انتخاب مسوولان نمایشی نیست اظهار داشت: مسوولان مردم را باید حاکم بر خویش دانسته و خود را پاسخگو، نوکر و خدمتگزار ملت بدانند.

خطیب جمعه کازرون با تاکید بر اینکه زندگی، خلق و سیره مسوولان باید این را نشان دهد که خدمتگزار مردم هستند گفت: مسوولان نباید به دنبال اشرافی‌گری رفته و نگذارند کسی از مسوولیت‌شان سوءاستفاده کند.

وی ادامه داد: موانعی که در ادارات و وزارتخانه‌ها وجود دارد، باید برداشته شود تا مردم به راحتی به مسوولان دسترسی داشته باشند.

امام جمعه کازرون با اشاره به سیل اخیر در شمال کشور و شیراز افزود: این حوادث در همه جای دنیا اتفاق می‌افتد اما برخی با شیطنت می‌خواهند بگویند فقط در ایران اتفاق می‌افتد و آن را به مسائل سیاسی ربط بدهند.

وی با بیان اینکه تجاوز به حریم رودخانه و مسیل‌ها باعث سیل و مشکلات بعدی آن می‌شود گفت: در این زمینه دستگاه‌های قضایی باید بررسی کرده و اگر کسی کوتاهی کرده باشد به آن برخورد کنند.

خرسند به شایعه‌سازی دشمن از سیل اخیر اشاره کرد و با تاکید بر اینکه دستگاه‌هایی همچون سپاه را به دروغ محکوم می‌کنند، گفت: اگر امکانات و همت نیروهای مسلح نبود، مهار سیل به سختی انجام می‌شد.

خطیب جمعه کازرون همچنین در بخش دیگری از سخنان خود بخشیدن جولان به صهیونیست‌ها را خوش خدمتی ترامپ به آنها دانست و گفت: جولان گوشه‌ای از کشور اسلامی سوریه بوده و امت اسلامی زیر بار این بدعت نمی‌رود.

وی با اشاره به اینکه این اقدام نشان از خوی تجاوزگری آمریکا و دشمنی با مسلمانان و بشریت است، گفت: آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست و تنها راه مقابله با استکبار، مقاومت است.

خرسند همچنین به روز طبیعت اشاره کرد و خواستار حفظ درختان و حریم منابع طبیعی، محیط زیست، مزارع و کشت و زراعت مردم شد.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون