مبارزه با علف های هرز مزارع گندم و جو شهرستان کازرون

به گزارش سرویس کشاورزی عصرکازرون؛  قائمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: کار مبارزه با علف های هرز از نیمه دوم دی ماه آغاز و تاکنون در بیش از ۲۶۰۰۰هزار هکتار از مزارع گندم و جو عملیات مبارزه علیه علف های هرز صورت گرفته است .
وی افزود: با توجه به بازدید های مکرر کارشناسان حفظ نباتات و زراعت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون از مزارع گندم وجو آبی و دیم و مشاهده نمودن علفهای هرز در این مزارع، توصیه های لازم در خصوص نحوه کنترل و مبارزه با علفهای هرز مزارع با استفاده از روشهای مناسب فیزیکی،مکانیکی ، زراعی وشیمیایی به کشاورزان ارائه شده است.
وی در ادامه اعلام داشت عملیات مبارزه شیمیایی با علف های هرز پهن برگ درسطح ۲۵۵۰۰هکتار و علف های هرز نازک برگ در سطح ۱۰۰۰۰هکتار انجام شده است و پیش بینی می شود تا پایان فصل داشت مبارزه علیه علفهای هرز تا سطح۳۰ هزار هکتار ادامه داشته باشد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون به کشاورزان غلات کار توصیه کرد: با توجه به تاثیر سوء علف های هرز برکمیت و کیفیت محصول تولیدی، کار مبارزه را با راهنمایی کارشناسان عضو شبکه مراقبت مستقر در مراکز جهاد کشاورزی مناطق تابعه با دقت و جدیت انجام دهند.

sampashi kazeroon

منبع: روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون