ماشین شایعه پراکنی درباره کازرون روشن شد

بررسی شبکه های اجتماعی در روزهای اخیر نشان از آن دارد که ماشین شایعه پراکنی درباره شهرستان کازرون باری دیگر فعالیت خود را آغاز کرده است.

به گزارش عصر کازرون، برخی افراد و کانال ها در شبکه های اجتماعی با داستان پردازی درباره طرح تفکیک کازرون که از دولت بازگشت داده شد، همدلی و آرامش کنونی در این شهرستان را نشانه گرفته اند.
اردیبهشت ماه گذشته شایعه پراکنان با ساخته و پرداخته کردن مطالبی درباره طرح تفکیک این شهرستان و شکل گیری شهرستان جدید کوه چنار، احساسات عمومی را برانگیخته بودند.
طرح موسوم به تفکیک کازرون مدت ها پیش مطرح و آبان ۹۶ در محافل شهرستان کازرون علنی شد که طبق آن اعلام شد دو بخش کوهمره نودان و چنار شاهیجان از کازرون منفک خواهد شد و شهرستان جدید کوه چنار شکل می گیرد.
شایعه پراکنان که در رخدادهای اردیبهشت امسال در اظهاراتی بی پایه و اساس بر طبل جدایی مناطقی مانند دشت برم و انارستان از کازرون می کوبیدند، این بار نیز چنین مطالبی را در شبکه های اجتماعی بازنشر می کنند.
این اظهارات در حالی است که استاندار سابق فارس ۱۳ اردیبهشت ماه گذشته در جمع مردم کازرون تاکید کرد که برخلاف برخی تصورات، مناطقی همچون امامزاده سید حسین (ع) و آثار تاریخی بیشابور از ابتدا در طرح تقسیمات کشوری جدید در محدوده شهرستان کازرون بود و برنامه ای برای جدایی این مناطق از این شهرستان نبوده است.
اسماعیل تبادار گفت: با توجه به خواسته مردم کازرون در زمینه جدانشدن دشت برم و انارستان از این شهرستان، طرح تفکیک شهرستان برای انجام اصلاحات مورد نظر مردم از هیات دولت بازگشت داده شد.
وی با اشاره به طرح درخواست مردم کازرون برای ارتقای فرمانداری این شهرستان به فرمانداری ویژه افزود: این موضوع در وزارت کشور مطرح شده و در دست بررسی کارشناسی است.
سخنان مقام ارشد دولت در استان فارس فصل الخطاب بسیاری از افرادی بود که برای برهم زدن آرامش در کازرون می کوشند.
شایعه پراکنان با وجود اطمینان بخشی استاندار وقت فارس در زمینه جدانشدن مناطق دشت برم، انارستان، بیشابور و امامزاده سید حسین (ع) ، این روزها باری دیگر از روی حدس و گمان به طرح مطالب مورد نظر خود در شبکه های اجتماعی پرداخته اند.
در این مطالب ادعا شده است که تعدادی از کارشناسان وزارت کشور در پی اصرار حسین رضازاده نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی که اهل چنارشاهیجان است، به صورت مخفیانه به قائمیه مرکز این بخش شهرستان کازرون سفر کرده اند.
در مطالب شبکه های اجتماعی، گمانه زنی هایی در این باره منتشر شده و این در حالی است که ضرورت دارد شهروندان کازرون و دیگر مناطق این شهرستان ضرورت دارد اخبار مرتبط با وقایع این شهرستان را از زبان مقام های رسمی و از مجراهای اطلاع رسانی رسمی همچون پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور و استانداری فارس را پیگیری کنند.
شایعه پراکنی درباره کازرون، واکنش خطیب جمعه این شهر را به دنبال داشت.
حجت الاسلام محمد خرسند در خطبه های نمازجمعه چهاردهم دی ماه جاری گفت: شایعات درباره تفکیک شهرستان کازرون صحت ندارد و هیچ گونه اتفاق جدیدی در ارتباط با این موضوع نیفتاده است.
امام جمعه کازرون گفت: امروز جامعه ما بیشتر از هر زمان دیگر نیاز به آرامش دارد و به کوری چشم دشمنان، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را باشکوه جشن می گیریم.
وی اظهار داشت: هم مردم وهم مسئولان در گفتارشان به گونه ای حرف نزنند که که آرامش مردم از دست رود.
در شرایطی که هیچ رخداد جدیدی در موضوع تفکیک کازرون رخ نداده است، انتظار می رود مردم این شهرستان که از پیشتازان انقلاب اسلامی در فارس بوده اند، با بصیرت و هوشیاری به شایعه های جدید بی اعتنا باشند و اخبار مورد نظر را از رسانه های رسمی دنبال کنند.
نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون