لزوم تسریع در مطالعه و اجرای سد مخزنی چروم

به گزارش عصر کازرون، داریوش دهقان در جلسه بررسی مسائل و مشکلات سد مخزنی چروم با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در مدت اخیر اظهار داشت: از آب منطقه‌ای فارس خواستیم با دقت و سرعت مطالعات سد چروم را انجام تا بتوانیم با در نظر گرفتن تمامی شرایط خدمت بهینه‌ای را به مردم این منطقه انجام بدهیم.

وی گفت: اعتقاد من این است که ساخت سد مخزنی چروم کار بزرگ و اساسی برای تمام شهرستان کازرون است که منجر به کاهش چشمگیر بیکاری و رونق و توسعه کشاورزی منطقه می‌شود.

دهقان ادامه داد: کار و اقدام بسیار خوبی که در حال حاضر در منطقه خشت شاهد آن هستیم نهادینه شدن دانش و فن آوری تولید محصولات فرآوری شده از خرما و نخل بوده که باید در این زمینه با برنامه ریزی کمک بیشتری صورت گیرد.

فرماندار شهرستان کازرون با اشاره به فاجعه‌ای که در بخش کربال خرامه افتاد و منجر به مهاجرت قریب به ۲۰هزار نفر و از دست دادن شغل‌شان شد بیان داشت: ما و همه مسوولان عزممان جزم و آماده هر گونه همکاری هستیم و اعتبار مالی لازم جهت مطالعات مربوطه تأمین می‌شود.

وی تاکید کرد: نباید دست روی دست گذاشت که در این قضیه زمان بسیار مهم و تعیین کننده است که چشم امید مردم در مرحله اول به خدا و در مرحله بعد به همت و تلاش مسوولان است.

به گزارش فارس، هدف از اجرای سد چروم کنترل سیلاب و جمع‌آوری رواناب‌های سطحی و تامین آب کشاورزی بوده که مطالعه آن از سال ۸۳ شروع و بر روی رودخانه شاپور احداث می‌شود.

این رودخانه از ارتفاعات شمال شرقی کازرون سرچشمه می‌گیرد و پس از اتصال آب چشمه ساسانی و با دریافت آب شکستیان و طی یک مسیر کوهستانی وارد دشت خشت می‌شود.

این رودخانه یکی از مهمترین منابع تأمین آب شرب و کشاورزی شهرستان کازرون، دشت خشت و بخش عمده‌ای از استان بوشهر است.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون