لزوم تسریع در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام شهرستان کازرون

به گزارش عصر کازرون، حجت‌الاسلام محمد خرسند در خطبه‌های نماز جمعه امروز این شهر با اشاره به نمایش با شکوه اربعین که هر ساله برگزار می‌شود اظهارداشت: همه در این عظمتی که امسال هم خلق می‌شود با حضور یا کمک و نظرخود مشارکت داشته باشید.

وی با بیان اینکه ۲ موکب توسط مردم کازرون در مرز شلمچه و شهر کربلا برای پذیرایی از زائرین آماده شده است، افزود: انتظار می‌رود مردم و نهادها در این زمینه کمک و همکاری کنند.

خرسند با اشاره به هفته تربیت بدنی گفت: همه باید ورزش را یک تکلیف دانسته و دستگاه‌های متولی هم زمینه ورزش همگانی و قهرمانی را بیشتر فراهم کنند.

امام جمعه کازرون زمینه و ظرفیت موفقیت بیشتر در بعضی ورزش‌های شهرستان  را مناسب دانست و افزود: هندبال کازرون امروز یکی از تیم‌های مطرح کشور بوده و مسوولان کمک به رشد بیشتر در این رشته ورزشی و دیگر رشته‌ها را وظیفه خود بدانند.

خرسند حضور بانوان در ورزشگاه را بحث انحرافی عنوان کرد و گفت: شاهدیم این روزها بحث انحرافی حضور بانوان در ورزشگاه را مطرح می‌کنند که سوال می‌کنم با توجه به آب و تاب برخی رسانه‌ها و افراد، ایا مشکل امروز کشور ما حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها آن هم ورزش فوتبال است؟

وی با بیان اینکه آیا امروز مانعی برای ورزش خانم‌ها وجود داشته و فضای عمومی استادیوم‌های ما زیبنده حضور خانم‌ها است، گفت: شما زمینه‌سازی و سالم سازی را انجام دهید بعد این ادعا را بکنید.

امام جمعه کازرون ادامه داد: بعضی وقت‌ها انسان تصور می‌کند شاید برخی علاقه دارند برای سرگرم کردن مردم و فراموشی دغدغه اصلی و مشکلات، این بحث انحرافی را مطرح می‌کنند.

خرسند با بیان اینکه برخی می‌گویند انقلاب برای کازرون چکار کرد و چه سودی داشت افزود: بارها گفتم که در کازرون یک مرکز اموزش عالی نبود اما امروز چندین دانشگاه و چندهزار دانشجو در این شهر درس می‌خوانند و این‌ها از برکات انقلاب و اسلام است.

وی با گلایه از کندی روند پروژه‌های کازرون گفت: ما شرایط کشور و وضعیت بازار و اینکه خیلی پیمانکاران کار را به خوبی پیش نمی‌برند درک می‌کنیم اما رکودی که در پروژه‌های کازرون است از قبل از این گرانی و بی‌ثباتی اقتصاد بود که پیش از آن نیز یا تعطیل بودند یا پیشرفت کندی داشتند.

خرسند با اشاره به نیمه تمام بودن تصفیه‌خانه، کتابخانه و بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی کازرون، افزود: تکمیل سد نرگسی می‌تواند تحولی در کشاورزی شهرستان به‌ویژه بخش محروم جره و بالاده ایجاد کند.

امام جمعه کازرون گفت: دو تونل محرم و دیکانک از خواسته مهم مردم است که تونل محرم عملا خوابیده و پیمانکار مطالباتی دارد، البته شنیدیم که مبلغ یک‌ونیم میلیارد قرار شده به پیمانکار پرداخت کنند.

خرسند ادامه داد: این مبالغ کار خوبی‌ است اما این تونل با این مبالغ کارش پیش نمی‌رود و دیروز هم تلفتی با معاون وزیر راه صحبت کردم که این پروژه برای مردم کازرون حساس است.

وی با بیان اینکه تونل دیکانک در مرحله مطالعه است اظهارداشت: امیدواریم درروند آن سرعت داده شده و وارد مرحله اجرا شود.

امام جمعه کازرون گفت: این‌ها پروژه‌های عمرانی شهرستان است که یا تعطیل بوه یا کند پیش می روند و استاندار تا وقتی تشریف دارند، توقع هست با یک جدیت بیشتری کار دنبال شود.

خرسند با بیان اینکه وزرای راه، نیرو و بهداشت پروژه‌های کازرون را از نزدیک دیده‌اند افزود: امیدواریم گشایشی در این پروژه‌ها شده و مردم هم به خدمات دولت امیدوارتر شوند.

وی ادامه داد: قطعا ما هم ببینیم پروژه‌ای خوب کار می‌شود وظیفه اطلاع رسانی و قدردانی داریم، وقتی هم می‌بینیم که راکد است، از باب مطالبه مردم وظیفه تذکر داریم.

امام جمعه کازرون با بیان اینکه فرماندار کازرون و استاندار هم تلاش خوبی دارند اظهارداشت: منابع شهرستان و استان محدود بوده و باید از مرکز به این پروژه‌ها توجه ویژه‌ای شود.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون