لزوم آموزش جوامع محلی جهت پیشگیری ازحریق در مراتع

به گزارش عصر کازرون، جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان کازرون با محوریت پیشگیری از وقوع و اطفاء حریق در مناطق جنگلی و مراتع با حضور فرماندار و معاونین و اعضای شورا در سالن جلسات فرمانداری شهرستان کازرون برگزار گردید.

در این جلسه داریوش دهقان با اشاره به بارندگی های سال زراعی جاری اظهار داشت: شدت بارندگی ها در سال جاری موجب پوشش گیاهی مناسب  در منطقه شده که ضرورت اندیشدن تمهیدات بهتر وبیشتر را جهت جلوگیری از هر گونه آتش سوزی احتمالی را می طلبد.

وی تصریح کرد: با توجه به گستردگی وپراکندگی عرصه های منابع طبیعی، امکانات موجود شهرستان کازرون پاسخگو نمی باشد و باید در راستای تجهیز اداره منابع طبیعی شهرستان کازرون چه از لحاظ وسائل نقلیه موتوری و چه امکانات اطفاء حریق اهتمام لازم و بیشتر را به کار بگیریم.

وی با اشاره به اینکه آموزش جوامع محلی و فرهنگ سازی در رابطه با پیشگیری ازحریق در مراتع می تواند بسیار موثر باشد ادامه داد:ظرفیت سازمان های مردم نهاد دوستدار منابع طبیعی و محیط زیست نیز می تواند کمک بسیاری درپیشگیری از آتش سوزی و فرهنگ سازی دراین موضوع شود.

فرماندار شهرستان کازرون در ادامه به ارائه راهکاری هایی برای مقابله با آتش سوزی اشاره داشت و بیان کرد: تشکیل بانک اطلاعاتی در خصوص امکانات ، آسیب ها و راهکارها و آموزش نیروهای محلی  ،استفاده از ظرفیت شوراها ودهیاران، اطلاع رسانی به کشاورزان ،امحا پوشش گیاهی کنار جاده ها، تقویت نیروهای دیده بان و استفاده از ظرفیت بسیج از مهمترین راهکار های مقابله با حریق می باشد.

در ادامه این جلسه اعضاء حاضر به نقطه نظرات خود پرداختند و مقرر شد که در جلسه آتی شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان کازرون اقدامات عملی در راستای تحقق پیشگیری از وقوع و اطفاء حریق در مناطق جنگلی و مراتع را انجام و گزارش های مربوطه را جهت بررسی و تبادل نظر ارائه نمایند.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون