طرح مسکن امید در ۱۴ شهر فارس قابل اجراست

به گزارش عصر کازرون، یدالله رحمانی سرپرست استانداری فارس امروز، ۱۰ آذرماه در ششمین جلسه ستاد بازآفرینی پایدار محدوده‌ها و محلات شهری این استان بیان کرد: در شهرهایی که جمعیت بیش از یکصد و ۵۰ هزار نفر دارند می‌توان مسکن امید را در بافت فرسوده شهرها ساخت و باید زمین به مساحت ۴۰ هزار مترمربع به این طرح اختصاص یابد.

وی سهم شیراز از مسکن امید را ‌۱۸۰۰ هکتار یعنی معادل ۴۵ درصد از بافت فرسوده‌ این شهر عنوان کرد و افزود: طرح مسکن امید در شهرهای شیراز، مرودشت، جهرم، کازرون، فیروزآباد، فسا، لار، نیریز، گراش، سعادت‌شهر، استهبان، لامرد، داراب و آباده قابل اجرا است.

سرپرست استانداری فارس با بیان اینکه اجرای طرح مسکن امید در چند شهر استان آغاز و عملیات اجرایی شروع شده است، تاکید کرد: مدیرکل راه و شهرسازی باید برنامه‌های تک تک این شهرها را ارائه دهد و زمینه برای آغاز عملیات اجرایی این طرح در دیگر شهرها را فراهم کند.

رحمانی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های خوبی در دبیرخانه طرح مسکن امید و دستگاه‌های اجرایی وجود دارد که باید از آن به صورت بهینه استفاده شود، اضافه کرد: وام ارزان‌قیمت باید به پروژه‌هایی اختصاص یابد که پیشرفت فیزیکی بیشتری دارند.

وی با بیان اینکه ۳۰ درصد اعتبارات دستگاه‌های اجرایی خدمات‌رسان باید به اجرای طرح مسکن امید اختصاص یابد، گفت: اولویت با شهرداری‌هاست که باید با سهم ۳۰ درصدی خود، پروژه را آغاز کنند و دبیرخانه‌ طرح نیز سهم دیگر دستگاه‌ها را پیگیری کند.

سرپرست استانداری فارس اولویت اجرای طرح‌های بازآفرینی شهرستان‌ها را با مراکز شهرستان‌ها دانست و افزود: تامین و تخصیص اعتبارات نیز باید بر همین اساس انجام شود و طرح‌های شهرستان‌ها یکی پس از دیگری اجرا شود تا بهره‌ کافی از منابع داشته باشیم.

رحمانی همچنین ضمن مروری بر دستورکارهای جلسات قبل، اظهار کرد: احداث کتابخانه، فرهنگسرا، سالن ورزشی، شبکه روشنایی، خانه محله و غیره از اقدامات ارزشمندی است که در بافت فرسوده تعدادی از شهرهای استان انجام شده است.

وی بیان کرد: برنامه جامع اقدام مشترک که چارچوب کلی آن برای شیراز و ۴ شهر دیگر آماده شده است به تجزیه، تحلیل و بازنگری نیاز دارد که باید مبنای پیگیری قرار گیرد و گزارش‌های مربوط به این شهرها اخذ شود.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون