طبیعت کازرون جلوی دوربین شبکه ی یک + تصاویر

به گزارش سرویس محیط زیست عصر کازرون؛ سرزمین ما  نام برنامه ای است که هر هفته مشکلات .مسائل زیست محیطی میهن مان را مورد بررسی و تجزیه وتحلیل قرار می دهد. شنبه این هفته موضوع مورد بررسی این برنامه محیط زیست کازرون و بویژه مسائل ومشکلات ذخیره گاه ارژن – پریشان بود. مهیمان این برنامه نیز مهندس سید علی اکبر کاظمینی کارشناس وفعال محیط زیست از کازرون بود.

 kazeroon mohitzist (2)

در این برنامه موضوعاتی همچون احداث چندین باغ در نقاط مختلف جنگل های دشت برم – احداث معدن گچ و برداشت از خاک بستر جنگل و رودخانه – تخریب بی رویه جنگل – تغییر الگوی کشت در دشت برم و افزایش غیر مجاز سطح زیر کشت در جنگل به عنوان مهمترین عوامل آسیب رسانی به جنگل های بلوط یاد شد.

kazeroon mohitzist (6)

همچنین حمید رضا گرامی فرماندار کازروون نیز در مصاحبه ای اختصاصی با این برنامه به موضع احداث معدن گچ و برداشت غیر قانونی از بستر جنگل و رودخانه به این منظور اشاره نمود و عنوان کردند که متاسفانه مجوز  احداث این فعالیت اقتصادی از چند سال قبل و پیش از تصدی ایشان به عنوان فرماندار صادر شده است .

kazeroon mohitzist (5)

در این برنامه گزارشی نیز از فعالیت برو بچه های دوستدار محیط زیست و گروه کوهستان سبز پخش شد.

این گروه که در دو سال گذشته بخش هایی از کوه شمالی کازرون را بلوط کاری نموده و نزدیک به دو سال است که حدود ۳۰۰ نهال بلوط را آبیاری و مراقبت می کنند جلو دوربین صدا وسیما حاضر شده و به تشریح اهداف و برنامه های خود پرداختند.  در بخشی از این گزارش آقایان گلستان – جویبار و روزبهی خواستار همکاری نهادها و ادارات مرتبط در این زمینه همچون منابع طبیعی – محیط زیست و مسکن و شهرسازی برای محافظت ومراقبت از درختان کاشته شده در دره همت شدند و در این زمینه مشخصا خواستار جلوگیری از چرا و قرق این دره  گردیدند تا انشالله  در سالهای آینده شاهد به ثمر نشستن تلاش های این گروه باشیم .

 kazeroon mohitzist (3)kazeroon mohitzist (4)

 

عصر کازرون: با تشکر از آقای محمودرضا پولادی جهت تهیه این گزارش

 

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون