بمناسبت هفته دفاع مقدس صورت گرفت

صعود کارکنان مرکز آموزش ۰۷ کازرون به قله دنا + عکس

به گزارش سرویس ورزشی عصر کازرون؛ بمناسبت هفته دفاع مقدس ، امیر سرتیپ ۲ ستاد محمد عسکری فرماندهی مرکز آموزش ۰۷ شهید ترابی ارتش ، حجت الاسلام محمد محسنی از روحانیون مرکز و تعدادی از کارکنان پادگان به همراه هیئت کوهنوردی شهرستان کازرون به قله دنا در استان کهگیلویه و  بویراحمد صعود کردند.

امیر سرتیپ ۲ ستاد محمد عسکری به همراه ۴۰ نفر از کارکنان مرکز آموزش ۰۷  ارتش و اعضای هیئت کوهنوردی کازرون در عصر  روز ۳۱ شهریور حرکت خود را به سمت شهرستان سی سخت آغاز نمودند .

آنها پس از حضور در منطقه ، در مجتمع رفاهی دنا  اقامت گزیده و شب را در آنجا سپری نمودند. گروه کوهنوردی ارتش ساعت ۴ بامداد حرکت خود را  از استراحتگاه آغاز و در اول  وقت شرعی  در دامنه کوه  دنا ، نماز صبح را به جماعت اقامه نموده و به حرکت ادامه دادند.

مقارن با ساعت ۹:۳۰ گروه به پناهگاه و کمپ در دامنه کوه  رسیدند و صبحانه در طبیعت زیبای منطقه صرف شد.  پس از استراحت و تجدید قوا ، صعود به سمت قله آغاز شد و گروه کوهنوردی توانستند راس ساعت ۱۲:۰۰ به اجرای سرود جمهوری اسلامی  و قرائت فاتحه جهت شهدای ارتش ، اجرای  سرود های حماسی و ذکر اهل بیت (ع) ،  از دیگر برنامه های فرهنگی این صعود بود.

امیر سرتیپ ۲ عسکری طی سخنانی همت و تلاش کارکنان را در صعود به قله دنا ستودنی دانست و گفت : کوهنوردی برای ما نظامیان لازم است ، چرا که در دوران دفاع مقدس بخش عمده ای از نبرد ما ، در ارتفاعات  غرب کشور که مناطقی کوهستانی و بعضا صعب العبور واقع شده بود قرار داشت ؛  لذا استقامت و ورزیدگی کارکنان در آن شرایط از اهمیت خاصی برخوردار بود . سپس اعضاء گروه  به سمت پناهگاه برگشتند و پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر و صرف ناهار به سمت پایین کوه حرکت نموده و در ساعت ۱۷:۳۰ همگی به سلامت به استراحتگاه بازگشتند.

لازم به ذکر است از هیئت کوهنوردی شهرستان کازرون آقایان عبدالکریم نوذری ، عباس جعفری ، محسن یزدانی ، ناصر جعفری ، مهدی عالی و احسان جعفری در این صعود حضور داشتند.

 

gholleye dena- 07 kazeroon (1) gholleye dena- 07 kazeroon (2) gholleye dena- 07 kazeroon (3) gholleye dena- 07 kazeroon (4)

تنظیم خبر و تصاویر از مهدی صفری

safari mehdi

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون