اذعان فرمانده پلیس راه فارس بر شدت تصادفات در جاده های بوشهر، کازرون، شیراز و قائمیه

به گزارش سرویس جامعه عصرکازرون؛ فرمانده پلیس راه شمالی استان فارس گفت: ۲۱۳ نقطه حادثه خیز در جاده های این استان شناسایی شده است.

سرهنگ کسری سیروسی در این رابطه بیان کرد: در حال حاضر ۲۱۳ نقطه حادثه خیز در سطح جاده های استان فارس شناسایی شده که برای رفع آن نیز مکاتبات لازم با راه و شهرسازی و دیگر مجموعه های ذی ربط انجام شده است.
وی ادامه داد: در سطح استان فارس نیز ۱۵ گردنه حادثه خیز وجود دارد که وضعیت ۹ گردنه بسیار نگرانکننده است و باید برای رفع مشکلات آن اقدام شود.
فرمانده پلیس راه شمالی استان فارس افزود: این ۹ گردنه شامل گردنه ابوالحیات، باجگاه، لای رز، موک، تیرمارگون، تنگ تیزاب، چاهو، حلب گیر و کولی کش است که بر اساس آخرین پیگیری ها مقرر شده نسبت به رفع مشکلات این گردنه ها اقدام شود.

سرهنگ سیروسی در خصوص عمده ترین مشکلات این نقاط حادثه خیز گفت: پیچ، شیب تند، عدم وجود حفاظ، اختلاف سطح راه با شانه راه و در برخی محورها نیز عدم وجود روشنایی از عمده ترین موضوعاتی است که این محورها را در لیست نقاط حادثه خیز استان قرار داده است.

وی ادامه داد: بیشترین تصادفات جاده های فارس مربوط به محورهای فسا، جاده های اطراف شیراز، سپیدان، کازرون و نی ریز است.

فرمانده پلیس راه شمال استان فارس بیان کرد: از لحاظ شدت نیز بیشترین تصادفات جاده های فارس مربوط به غرب و جنوب غرب استان از جمله بوشهر، کازرون، شیراز، قائمیه و… ، فراوانی آن نیز در جاده های شمالی فارس است.

وی تاکید کرد: اگر در حال حاضر بودجه های استان اجازه ایمن سازی جاده ها را نمی دهد ضروری است که با ریختن خاکریز و یا حتی نصب موانع برای رفع حداقلی مشکلات نقاط حادثه خیز اقدام شود./«خبرجنوب»

نظرات بینندگان تعداد نظرات ۲ دیدگاه
 • رضا ۲۷ تیر, ۱۳۹۵۶:۱۲ ب.ظ

  Thumb up 0 Thumb down 1

  تاکید یر شدت تصادفات؟؟؟!!!
  یعنی تاکید کرده که تصادفات شدت بیشتری داشته باشند؟؟؟؟؟؟؟؟

 • عصر کازرون ۳۰ تیر, ۱۳۹۵۱:۲۵ ق.ظ

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 5 Thumb down 0

  با سلام. سپاس از انتقاد بجای شما مخاطب ارجمند عصرکازرون
  متن ویرایش شد.
  سپاسگزاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون