سیلاب در کازرون کذب است

به گزارش عصر کازرون، مدیرکل بحران استانداری فارس اعلام کرد: سامانه کنونی بارشی در استان فارس تاکنون باعث بروز سیلاب نشده است و همه مطالب منتشر شده در این رابطه از جمله در ارتباط با شهرستان کازرون کذب است.

رحیم آزادی عنوان کرد: تا ساعت ۱۸ روز دوشنبه ۱۲ فروردین، وضعیت همه شهرستان های استان فارس عادی است و هیچ مشکلی در استان فارس بر اثر بارش ها به وجود نیامده است.
وی افزود: همه جاده‌ها و راه‌های مواصلاتی نیز باز است و تردد در آن‌ها جریان دارد.
مدیرکل بحران استانداری فارس با اشاره به حضور فعالانه کارکنان فرمانداری های شهرستان های استان در روز تعطیل ۱۲ فروردین ادامه داد: تمام فرمانداری‌ها لحظه به لحظه به استانداری گزارش ارسال می‌کنند و تاکنون خبری مبنی بر بروز سیلاب در هیچ‌یک از نقاط مخابره نشده است.
آزادی تاکید کرد: وضعیت در استان فارس تاکنون خطرآفرین نبوده است و افراد نباید در چنین وضعیتی در فضای مجاری با ایجاد شایعات و دلهره در دل مردم، آنان را نگران کنند.
بنا بر اعلام هواشناسی فارس، سامانه بارشی که از روز شنبه وارد استان شده تا پس فردا صبح در فارس فعال است و پس از آن کاهش دما و مه صبحگاهی دور از انتظار نیست.
بر این اساس، شدت فعالیت این سامانه تا صبح سه شنبه و بیشتر در نیمه شمالی و غربی استان فارس است و با توجه به رگباری بودن عمده بارش های فصلی، خطر آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها به طور موقت وجود دارد.
این گزارش حاکی است، در روز چهارشنبه نیز در استان به ویژه در نواحی جنوبی و مرکزی شاهد رگبار و رعد و برق پراکنده، پنجشنبه در نواحی شمالی، غربی، مرکزی و جنوب غرب استان شاهد رگبار پراکنده و در روز جمعه ۱۶فروردین ماه جاری نیز شاهد رگبار باران همراه با رعد و برق در این استان خواهیم بود که در برخی نقاط به ویژه نیمه جنوبی استان به صورت بارش تگرگ خواهد بود.

 

منبع: ایرنا

 

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون