عصر کازرون : رونمایی از اعلان المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران
دوشنبه, ۲۹ مرداد


تاريخ انتشار: ۱۲ مرداد ۹۷
[print-me target="#single"]

لوگوی دومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران با طرحی از ابراهیم حقیقی منتشر شد.

به گزارش عصر کازرون، لوگوی دومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران که قرار است به عنوان یکی از بخش‌های سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان برپا شود، با طرحی از ابراهیم حقیقی رونمایی شد.

ابراهیم حقیقی طراح سینمای ایران در توضیحاتی درباره طراحی این لوگو گفت: مهمترین عنصر لوگو دست کودک و یا نوجوانی که یک جوانه سبز را در دست دارد که این دست با یک کادر قاب شده است و این کادر نماد سینما است. ترکیب دست، جوانه و کادر نشانهای از امید به کودکان و نوجوانان است. چراکه کودکان و نوجوانان هستند نسلها را می سازند و از جوانههای در دست نهال و درختهای تنومند و استوار میسازند.

وی ادامه داد: به همین دلیل برای طراحی لوگوی « المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران» باید به طرحی از سه عنصر دست، جوانه و کادر می رسیدم.

ابراهیم حقیقی در پاسخ به این سئوال که برپایی المپیاد فیلمسازی چه تاثیری برنوجوانان علاقمندان به سینما میگذارد گفت: من از تجربه خودم حرف می زنم. من به اتفاق بسیاری از هم دورههای خود که حدود ۲۵ تا ۳۰ سال سن داشتیم از سینمای آزاد شروع کردیم و در کنار ما افراد دیگری بودند که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سینما آموختند که اغلب آنها بعدها از سینماگران مطرح در سطح جهان شدند.

وی در پایان تاکید کرد: بنابراین آموزش رکن اصلی ساختن نسلها است و کودک و نوجوان آینده سازان هر سرزمینی هستند که می توان در وجوه مختلف بر روی آنها سرمایه گذاری کرد و متاسفانه این رکن مهم از پرورش نسلهای پویا و نواندیش مغفول مانده است بنابراین برپایی چنین فضاهایی که آموزش را در برمیگیرد همیشه لازم و امیدوارکننده بوده است.

دومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان با همراهی انجمن سینمای جوانان ایران و بنیاد سینمایی فارابی در سی و یکمین جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان برگزار میشود.

دومین «المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور» در دو بخش «فیلم» و «فیلمنامه» با پذیرش فیلم‌های ۳ دقیقه ای با موضوع آزاد است که گروه سنی ۹ تا ۱۶ سال می توانند در این بخش از جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان شرکت کنند.

علاقه‌مندان پس از ثبت نام در سایت جشنواره، www.iycs.ir می توانند به ارسال فیلم‌های تولید شده خود تا تاریخ ۱۸مردادماه به دبیرخانه جشنواره به‌آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان گاندی جنوبی، کوچه نوزدهم، پلاک ۲۰، کدپستی: ۱۵۱۷۸۷۳۸۱۱، دفتر امور جشنواره ها اقدام کنند. همچنین ثبت ایده فیلم‌نامه در سایت جشنواره تا ۱۰مردادماه، میسر است.

 

منبع: ایسنا
ديدگاه هاي کاربران

پاسخ

ديدگاه شما:

آخرین عناوین

تصادف مرگ بار در محور برازجان _ کنارتخته

حضور جوان کازرونی در نشست تجاری ایران – گرجستان+عکس

هشدار،کودکان را در معرض این دود قرار ندهید!

انتشار بلندترین شعر معاصر ایران

تکمیل زیرساخت های گردشگری درمحور جهانی ساسانی فارس

برگشت مرغ صادراتی از کشورهای عربی، شایعه یا واقعیت؟

چگونه عطر خانگی درست کنیم؟

۱۱ دمنوش گیاهی آرامبخش را بشناسید

کلاس هایی که معلم ندارند

نایب قهرمانی پهلوانک های کازرونی در فارس+عکس

احتکار میلیاردی کالاهای اساسی در کازرون

یک کشته در محور ابوالحیات – قائمیه

اهدای عضو به ۶ نفر حیات دوباه بخشید

فارس میزبان جشنواره تابستانه کتاب

بانوی کازرونی قهرمان مسابقه دوچرخه‌سواری فارس

مرجع نظارت بر عملکرد پزشکان در مطب ها کیست؟

آیا اجرای قانون حمایت از کودکان بنیان خانواده را تضعیف می‌کند؟

باورهای غلط در خصوص گرمازدگی و خنک کردن خود

مردم به ریال حقوق می‌گیرند اما به دلار خرج می‌کنند

برخورد پراید و پژو حادثه آفرید