رونمایی از اعلان المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران

به گزارش عصر کازرون، لوگوی دومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران که قرار است به عنوان یکی از بخش‌های سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان برپا شود، با طرحی از ابراهیم حقیقی رونمایی شد.

ابراهیم حقیقی طراح سینمای ایران در توضیحاتی درباره طراحی این لوگو گفت: مهمترین عنصر لوگو دست کودک و یا نوجوانی که یک جوانه سبز را در دست دارد که این دست با یک کادر قاب شده است و این کادر نماد سینما است. ترکیب دست، جوانه و کادر نشانهای از امید به کودکان و نوجوانان است. چراکه کودکان و نوجوانان هستند نسلها را می سازند و از جوانههای در دست نهال و درختهای تنومند و استوار میسازند.

وی ادامه داد: به همین دلیل برای طراحی لوگوی « المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران» باید به طرحی از سه عنصر دست، جوانه و کادر می رسیدم.

ابراهیم حقیقی در پاسخ به این سئوال که برپایی المپیاد فیلمسازی چه تاثیری برنوجوانان علاقمندان به سینما میگذارد گفت: من از تجربه خودم حرف می زنم. من به اتفاق بسیاری از هم دورههای خود که حدود ۲۵ تا ۳۰ سال سن داشتیم از سینمای آزاد شروع کردیم و در کنار ما افراد دیگری بودند که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سینما آموختند که اغلب آنها بعدها از سینماگران مطرح در سطح جهان شدند.

وی در پایان تاکید کرد: بنابراین آموزش رکن اصلی ساختن نسلها است و کودک و نوجوان آینده سازان هر سرزمینی هستند که می توان در وجوه مختلف بر روی آنها سرمایه گذاری کرد و متاسفانه این رکن مهم از پرورش نسلهای پویا و نواندیش مغفول مانده است بنابراین برپایی چنین فضاهایی که آموزش را در برمیگیرد همیشه لازم و امیدوارکننده بوده است.

دومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان با همراهی انجمن سینمای جوانان ایران و بنیاد سینمایی فارابی در سی و یکمین جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان برگزار میشود.

دومین «المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور» در دو بخش «فیلم» و «فیلمنامه» با پذیرش فیلم‌های ۳ دقیقه ای با موضوع آزاد است که گروه سنی ۹ تا ۱۶ سال می توانند در این بخش از جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان شرکت کنند.

علاقه‌مندان پس از ثبت نام در سایت جشنواره، www.iycs.ir می توانند به ارسال فیلم‌های تولید شده خود تا تاریخ ۱۸مردادماه به دبیرخانه جشنواره به‌آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان گاندی جنوبی، کوچه نوزدهم، پلاک ۲۰، کدپستی: ۱۵۱۷۸۷۳۸۱۱، دفتر امور جشنواره ها اقدام کنند. همچنین ثبت ایده فیلم‌نامه در سایت جشنواره تا ۱۰مردادماه، میسر است.

 

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون