روند ابتلا به کرونادر کازرون ثابت مانده است

به گزارش عصر کازرون و به نقل از ایرنا، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون گفت: شمار افرادی که در این شهرستان نتیجه آزمایش ابتلای آنها به بیماری کرونا مثبت بوده ۱۲ نفر است و از دوم اسفند ۹۸ تا ظهر امروز (سه‌شنبه) تعداد اینگونه بیماران افزایش نیافته و ثابت مانده است.       

بندر برامکی با بیان اینکه از این ۱۲ نفر نیز هفت نفر از بیمارستان ترخیص شده‌اند، افزود: علت ثابت ماندن روند ابتلای به این بیماری در شهرستان کازرون به دلیل اهتمام مردم این شهرستان به رعایت توصیه‌های بهداشتی، ماندن در خانه و تعطیل کردن واحدهای صنفی غیر ضروری است.       

وی بیان داشت: از اوایل شیوع این بیماری، با ایجاد کمپ‌های بهداشتی در تمام ورودی‌های شهرستان کازرون نسبت به کنترل مسافران اقدام شده است.

فرماندار شهرستان کازرون هم با اشاره به اینکه تعطیلی بازار، نقش عمده‌ای در کاهش شمار مبتلایان به کرونا در کازرون داشته است، به ایرنا گفت: همکاری مردم و بازاریان در این زمینه قابل تقدیر است و این نشان از فرهنگ بالای مردم در همکاری با مسوولان بهداشت و درمان این شهرستان دارد.

داریوش دهقان همچنین از مردم خواست در شرایط شیوع این بیماری خطرناک، برای حفظ ایمنی و رعایت اصول بهداشتی از تجمع و اجرای برنامه‌های چهارشنبه‌سوری جدا خودداری کنند.

وی در بخش دیگری از مطالب خود بیان کرد: برای تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز جامعه، تا کنون ۲ خط تولید یک شرکت دارویی در این شهرستان به تولید مایع ضد عفونی کننده و ژل شست و شو تغییر یافته و روزانه پنج هزار لیتر ژل و مایع ضد عفونی در این واحدها تولید می‌شود.

به گفته دهقان، همچنین ۲ واحد تولید دستکش و ماسک به همت دانشجویان دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران این شهرستان راه‌اندازی شده است.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده تا عصر امروز (بیست و هفتم اسفند) ۳۱ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده که با احتساب آنها شمار مبتلایان به این بیماری در این استان به ۳۲۶ نفر رسیده است. از موارد شناسایی شده ۵۸ نفر با بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند و تا کنون ۱۱ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در فارس جان خود را از دست داده‌اند.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون