رتبه ششم کشوری دانش آموزان کازرونی در مسابقات طرح دادرس

به گزارش عصر کازرون، فیض‌اله جعفری با اشاره به طرح دادرس در مدارس استان فارس اظهار داشت: این طرح ویژه نوجوانان دوم راهنمایی است که در مدارسی که دارای کانون هلال احمر هستند، اجرا می‌شود و در استان فارس ۳۷۱ مدرسه این طرح را اجرا می‌کنند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۲۱۹ مدرسه دخترانه و ۱۵۲ مدرسه پسرانه هستند، گفت: در این طرح چادرزنی، اطفای حریق، حمل مصدوم و دیگر اصول امدادی به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس افزود: پس از آموزش در سطح مدارس، مسابقات استانی برگزار و پس از آن منتخبان برای مسابقات ملی اعزام می‌شوند که چندی پیش این مسابقات در بندرانزلی برگزار شد.

جعفری با بیان اینکه از استان فارس ۲ تیم دختر و پسر به این مسابقات اعزام شدند، بیان کرد: تیم دختران از شهرستان رستم و تیم پسران از شهرستان کازرون که هر تیم متشکل از ۱۴ نفر دانش‌آموز و ۳ همراه بودند که در مجموع استان فارس در تیم پسران رتبه ششم کشوری را به دست آورده است.

وی تصریح کرد: در مجموع در سطح استان ۱۳ هزار و ۳۲۰ نفر دانش‌آموز در طرح دادرس مشارکت دارند که ۷ هزار و ۸۷۰ نفر دختر و ۵ هزار و ۴۵۰ نفر دانش‌آموز پسر هستند.

 

منبع: تسنیم

 

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون