دشمن بداند ترور فیزیکی روحانیت مشکلی را حل نمی‌کند

به گزارش عصر کازرون، آیت‌الله کاظم صدیقی در مراسم بزرگداشت امام جمعه کازرون که در مسجد نور تهران با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد، با اشاره به موطئه های دشمنان اسلام و انقلاب از جمله ترور فیزیکی ، تحریم و… اظهار داشت: کسانی که می‌توانند تکیه‌گاه جامعه باشند، در دل خود نگرانی ندارند. هیچ خوف و ترسی آن‌ها را تهدید نمی‌کند و غصه‌ای هم ندارند. آدم‌های سست عنصر غصه دارند و از شکست می‌ترسند.

امام جمعه موقت تهران عنوان کرد: کسانی که در خط خدا هستند هیچ‌وقت در ایفای وظیفه پشیمان نمی‌شوند و غم و اندوه برای آن‌ها معنایی ندارد. ملائکه به این افراد اطمینان می‌دهند که جای خوبی در بهشت برین خواهند داشت.

وی بیان داشت: کسانی که تا آخر در خط مبارزه و جهاد ماندند، با سایر بهشتیان متفاوت بوده و دارای مقام عندیت هستند. اگر در خط دین استوار بمانیم، از پرچم ولایت حمایت کنیم و دست از انقلاب نکشیم، خداوند وعده داده که امدادهای الهی را به سراغ ما بفرستد.

آیت الله صدیقی افزود: مقاومت هشت ساله ما در دفاع مقدس و مقاومت امروز مردم یمن و لبنان از مصادیق بارز امدادهای الهی هستند و صرفا به میزان نیرو و تجهیزات محدود نمی‌شود. برخی از فرشتگان در دل دشمن ایجاد رعب و وحشت می‌کنند و برخی دیگر از آن‌ها هم به نبرد با دشمن می‌پردازند.

 

هر جوان نماز خوان و مدافع حریم اهل بیت(ع) جزو رویش‌های انقلاب است

امام جمعه موقت تهران هر جوانی که نماز بخواند و در دفاع از حرم اهل بیت(ع) جان بر کف باشد، جزو رویش‌های انقلاب به شمار می‌آید. خون شهدا همیشه می‌جوشد و کانونی زندگی‌ساز است. شهادت برای یک انسان به قدری شکوه دارد که با وجود تمام نعمت‌ها دوباره درخواست می‌کند که من را به دنیا برگردانید تا یک بار دیگر شهید شوم.

وی ادامه داد: هیچ‌کسی نیست که به بهشت برود اما آرزویش این باشد که یک بار دیگر به این دنیا قدم بگذارد جز شهید. شهادت آن چنان لذت، جاذبه و عرفانی متعالی دارد که قابل توصیف نیست. این خط، خط ثمربخش و پررونقی است و ایجاد قدرت و عزت می‌کند. حضرت سجاد(ع) فرمودند «قتل یعنی خون دادن در جبهه برای ما عادت بوده و شهادت برای ما کرامت است»، آیت‌الله بروجردی با آن همه کمالات در لحظات آخر عمرش گریه می‌کرد و می‌گفت «ما آرزو داشتیم در جریان کشف حجاب به شهادت برسیم اما این توفیق از ما سلب شد».

 

روحانیت آمده تا جامعه را بسیج کند و جبهه‌ها را رونق بدهد

آیت الله صدیقی تصریح کرد: امام راحل ما یک نوجوان ۱۳ ساله را رهبر خودشان می‌دانستند. عمامه یک روحانی کفن اوست. این روحانی سر به دار بوده و ترسی از کشته‌شدن ندارد. روحانیت آمده تا جامعه را بسیج کند و جبهه‌ها را رونق بدهد.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: امام جمعه کازرون فردی موحد و مخلص بود و در نهایت مزدش را هم گرفت. فرزندان عزیزش را دیدم و دیدم که فرزند نوجوانشان نیز در مسیر کسب مهارت‌های خاص برای نجات دل‌ها است. او نیز می‌خواهد عالم ربانی شود و پرچم پدرش را دوباره در دست بگیرد و راه وی را ادامه بدهد.

وی ادامه داد: شهیدان نمرده‌اند. طلبه همدانی ما که مظلومانه کشته شد نیز برای ما افتخار هستند. دشمنان کور و بزدل ما وقتی دیدند نمی‌توانند مردم را از روحانیت جدا کنند، روی به این کارها آوردند.

 

شهادت در اصل تزریق خون به حیات جامعه است.

آیت الله صدیقی با اشاره به توطئه دشمن برای ترور فیزیکی گفت: دشمنان ما رونق نمازهای جمعه‌ها را دیدند و اکنون به حرکت های کور روی آورده‌اند. دشمنان بدانند که حذف فیزیکی روحانیت مشکلی را حل نمی‌کند. شهید بهشتی ترور فیزیکی شد اما خونش تولد جدیدی برای وی بود. ما از شهادت باکی نداریم چرا که شهادت در اصل تزریق خون به حیات جامعه است.

امام جمعه موقت تهران بیان داشت: خون شهدا تاکنون کار خودش را کرده است و از این بعد هم اثرگذاری خودش را حفظ خواهد کرد. حسرت ما نیز با این شهادت‌ها بیشتر می‌شود و از خداوند می‌خواهیم که ما را به این فیض رستگار برساند.

وی گفت: تشییع جنازه امام جمعه کازرون نشان داد که مردم همانند پروانه به دور روحانیت می‌گردند. اینکه حجت‌الاسلام خرسند در شب قدر و پس از مناجات‌های جانسوز به شهادت می‌رسد، نیاز به سعادت بزرگی دارد.

 

افرادی که دم از مذاکره می زنند یا وابسته هستند یا نادان!

آیت الله صدیقی اظهار کرد: ما در دفاع مقدس هشت سال مقاومت کردیم و در حین مقاومت نیز هیچ سلاحی نداشتیم. از شرق و غرب بر سر ما آتش می‌ریختند اما روز به روز مقتدرتر می‌شدیم و پیشرفت می‌کردیم. جنگ و مقاومت ما را به قدرت رساند.

امام جمعه موقت تهران در پایان خاطرنشان کرد: افرادی که هنوز هم برخی دم از مذاکره با آمریکا و اروپا می‌زنند، یا وابسته هستند و یا متوهم و نادان. چرا می‌خواهید یک تجربه را دوباره تجربه کنید؟ مقاومت خط پیروزی و خط نجات است

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون