دشمن با مرزبندی در کشور، سعی در ایجاد تفرقه دارد

به گزارش عصر کازرون، حجت الاسلام والمسلمین محمد صباحی امام جمعه جدید شهرستان کازرون در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان، اظهار کرد: همگان را به تقوای الهی، پرهیز از گناه، و زندگی بر اساس سفارش خداوند متعال توصیه و سفارش می‌کنم.

او ادامه داد: زیباترین روش حیات، زندگی بر اساس تقوا است.

امام جمعه جدید کازرون گفت: تقوا یعنی اینکه انسان با بینش و ایمانش به درجه‌ای برسد که خود را از گناهان حفظ کند و مسیر حق و حقیقت را تشخیص دهد.

صباحی بیان کرد: خداوند به کسانی که تقوا دارند، دلسوز هستند، اهل فتنه و دروغ نباشند، و اهل خوردن مال یکدیگر نیستند، برکت می‌دهد.
امام جمعه جدید کازرون با اشاره به فرمایشات امام علی (ع)، افزود: اگر زمین و آسمان علیه یک نفر که با تقوا باشد متحد شود و فتنه گری کنند، خداوند برای او راه خروجی قرار می‌دهد و به او رزق و روزی می‌دهد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد صباحی با بیان اینکه همه ما در حال عبور از این دنیا هستیم و این مسیر با تقوا جبران می‌شود، ادامه داد: بهترین ذات و توشه، تقوای الهی، صداقت و احترام است.

او گفت: با تقوا هم دنیای انسان آباد می‌شود و هم در آخرت در کمال آرامش هستید.

امام جمعه جدید کازرون اضافه کرد: کسی نمی‌تواند ذره‌ای از مال با خودش به آن دنیا ببرد و تنها چیزی که با ما وجود دارد، تقوا است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد صباحی با اشاره به اینکه تنها سرمایه‌ای که هیچ گاه از کسی گرفته نمی‌شود تقوا است، تصریح کرد: همگی باید به سمتی بشتابیم که ما را به تقوا می‌رساند.

او افزود: برخی سران و مسئولان کشور‌های اسلامی همکاری و همراهی آن‌ها با اسلام نیست بلکه با استکبار است.

امام جمعه جدید کازرون با اشاره به جمله‌ای از امام خمینی (ره) بیان کرد: نامگذاری شیعه و سنی از اول اشتباه بوده و باید با نام اسلام نامگذاری می‌شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد صباحی با بیان اینکه دشمن با مرزبندی در کشور و میان کشورهای اسلامی سعی در ایجاد تفرقه دارد، ادامه داد: قطعا این نامگذاری‌ها مورد پسند اسلام نیست، و نباید برای ما مهم باشد و از اینگونه موارد باید فاصله بگیریم چرا که دشمنان می‌خواهند با این نامگذاری، کشور‌ را دچار اختلاف و تفرقه کنند.

او با بیان اینکه افتخار می کنم قدم به شهر دین، فقاهت و دیانت و با سابقه های تاریخی ، فرهنگی و اجتماعی گذاشته ام، افزود: این مسئولیت از دو ناحیه بر دوش من سنگینی می‌کند اول اینکه با حکم ولی فقیه و اذن ولی امر مسلمین قدم به این شهر گذاشته ام، و دوم اینکه این مسئولیت را به جای حجت الاسلام خرسند شهید لیله القدر تحویل گرفته ام.

امام جمعه جدید کازرون به دانشمندان و فرهیختگان شهرستان کازرون در داخل و خارج از کشور اشاره و اضافه کرد: تلاش مان این است که در سایه وحدت، حول محور ولایت فقیه به پیشرفت شهر، شهروندان و مسئولان کمک کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین محمد صباحی تصریح کرد: از استقبال خوب مردم کازرون، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، علما، جامعه روحانیت، گروه‌های مذهبی و خانواده‌های شهدا تقدیر و تشکر می‌کنم.

منبع:باشگاه خبرنگاران

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون