دستگیری ۱۳۲ متخلف شکار در فارس

به گزارش عصر کازرون، سعید محمودی چهارشنبه ۴ مهر در جمع خبرنگاران از افزایش گشت و کنترل‌های میدانی یگان حفاظت محیط زیست فارس خبر داد و گفت: با تلاش یگان حفاظت محیط زیست که با هدف ارتقاء نظارت بر حوزه شکار و صید انجام شد، در شهریور ماه تعداد ۱۳۲نفر متخلف و شکارچی دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده‌اند.

وی با بیان اینکه از متخلفان صید و شکار دستگیر شده، ۸۷ قبضه اسلحه شکاری، همراه با یک قبضه اسلحه جنگی کشف و ضبط شده است، گفت: هزار و ۹۸۲ مورد ادوات شکار شامل فشنگ، قطار فشنگ، دوربین، دام پرنده گیری، تور ماهیگیری و … نیز در این مدت کشف و ضبط شده است‌.

محمودی خاطرنشان کرد: عملیات‌های منجر به دستگیری شکارچیان غیرمجاز توسط یگان‌های حفاظت شهرستان‌های لار، بوانات، کازرون، اقلید، فیروزآباد، مرودشت، لامرد، نورآباد، استهبان، خرامه، پاسارگاد، شیراز، جهرم، ارسنجان، نی ریز، سپیدان، فیروزآباد، شیراز (پارک ملی بمو) و گشت سیار اداره کل انجام شده است .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس تاکید کرد که علی رغم کمبود نیروی اجرایی در این استان، محیط بانان سخت کوش در بخش اجرایی عملکرد قابل توجهی داشتند و این اداره کل تلاش کرده کمبود نیروی اجرایی را با افزایش گشت و کنترل و سیاستگذاری صحیح جبران کند و کمبود نیرو اجرایی خللی در انجام وظایف نیروهای یگان حفاظت محیط زیست ایجاد نکرده است.

محمودی با تاکید بر این نکته که سلامت انسان‌ها به سلامت محیط زیست وابسته است و محیط زیست سالم نیز در گرو حفظ تمام اجزای طبیعت از جمله حیات وحش خواهد بود، گفت: با برنامه ریزی و افزایش گشت و کنترل‌های میدانی و مستمر در تمام مناطق تحت مدیریت محیط زیست فارس، حیات وحش استان را حفظ خواهیم کرد.

برچسب ها : ، ،

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون