دستگیری باند هکرهای میلیاردی در شیراز

به گزارش عصر کازرون، سردار احمدعلی گودرزی بیان کرد: با ارجاع طرح شکایت توسط چند نفر از شهروندان شیرازی با موضوع برداشت غیر مجاز از حساب بانکی آن ها، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان فارس قرار گرفت .

وی با اشاره به جزئیات این سرقت های اینترنتی، یادآور شد: شیوه این باند به این صورت بود که کاربر با نصب یک برنامه با موضوع “پرداخت مبلغ یک هزار تومان” به درگاه جعلی سایت مذکور هدایت و به محض ورود اطلاعات، کلیه مشخصات حسابش سرقت و از اطلاعات آن ها برای برداشت های غیر مجاز استفاده می شده است .

این مقام انتظامی گفت: سرانجام با انجام تحقیقات فنی و تخصصی و بدست آوردن سرنخ هایی از سرقت، کارشناسان پلیس فتا، هر ۵ نفر از اعضای این باند هک سایبری را شناسایی و در یک عملیات منسجم و هماهنگ آنها را دستگیر کردند .

گودرزی خاطر نشان کرد: این سارقان در بازجویی های فنی و تخصصی، اذعان داشتند که در فضای مجازی اقدام به سرقت ۵ هزار حساب بانکی و برداشت غیر مجاز ۲۰ میلیارد ریال از حساب شهروندان کرده اند .

فرمانده انتظامی استان گفت: متهمان این پرونده پس از سرقت اطلاعات بانکی اقدام به خرید بلیط چارتر هواپیما، تجهیزات رایانه ای و مخابراتی می کردند.

گودرزی از شهروندان خواست که از ثبت نام در شبکه های اجتماعی که هویت سازنده آن مجهول است خودداری کرده و اطلاعات شخصی و مهم خود را تنها در سایت ها معتبر ثبت کنند و در صورت بروز هر گونه مشکل آن را از طریق سایت اینترنتی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش فوریت های پلیسی و یا شماره تلفن۰۷۱۲۱۸۳۹۱۵ اطلاع رسانی کنند.

 

منبع: پلیس فارس

مطالب مرتبط
نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون