دستگاه قضایی در راستای عدالت اسلامی گام برمی دارد

به گزارش عصر کازرون، علی القاصی در جمع قضات و کارکنان دادگستری در حوزه های قضایی شهرستان کازرون خدمت به خلق را از شاخصه های بندگی خداوند خواند و افزود : هیچ چیز جایگزین شعف درونی حاصل از خدمت به خلق نیست و شما همکاران فعال در مجموعه قضایی  با مبنا قراردادن اخلاق اسلامی و رعایت کرامت و حرمت ارباب رجوع عملکرد مثبت خود در بخش قضایی را با رضایت مراجعان کامل تر کرده و رضایت پروردگار را حاصل کنید .
 وی دستیابی به این هدف والا را در نتیجه کار جهادی خواند و افزود: آرامش و امنیت امروز جامعه در گرو کار جهادی ، تلاش و همدلی قضات و کارکنان در مجموعه قضایی و همکاری و تعامل مسئولان قضایی با مسئولین انتظامی و امنیتی شهرستان هاست .
رئیس شورای قضایی استان فارس با بیان اینکه تلاش کرده ایم نقایص و کاستی های موجود در خدمت رسانی بیشتر به مردم را با دیدگاه نو و بهره گیری از خدمات نوین و تکنولوژی های به روز رفع نمائیم گفت: بهره گیری از ابزار ها و موقعیت های حاصل شده در جهت  خدمت به مردم در دوران حاکمیت نظام اسلامی و ولایی یکی از نعمات الهی است و ما کارکنان در دستگاه قضایی باید با کار جهادی و تسهیل امور برای مردم زمان رسیدگی ها را کاهش و کیفیت ارائه خدمات قضایی را افزایش دهیم.
دکترالقاصی نظارت بر تحقق حداکثری این امر را یکی از وظایف مدیریت ارشد قضایی استان ارزیابی و بیان داشت: در همین راستا برنامه بازرسی و نظارت بر حوزه های قضایی در حال اجراست تا با اِعمال مدیریت صحیح و آسیب شناسی دقیق زمینه تبدیل نقاط ضعف موجود به فرصتی برای خدمت رسانی بیشتر فراهم گردد.
وی از بازرسی همه حوزه های قضایی استان تا پایان دیماه خبر داد و افزود: این بازرسی ها در راستای بررسی امکانات و انضباط  اداری و بررسی میزان رضایتمندی عمومی از مجموعه قضایی استان است و تکمیل کننده بازرسی و نظارت های برنامه ریزی شده واحد نظارت و ارزشیابی قضات ، حقوق شهروندی و ارزشیابی کارکنان اداری است .
رئیس کل دادگستری استان فارس توجه و اجرای دقیق دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری و ساماندهی اجرای احکام را از جمله انتظارات مدیریت ارشد قضایی استان از رؤسا و دادستان های حوزه های قضایی خواند و ضمن تأکید بر حساسیت قضات سراسر استان بالاخص روسا و دادستان ها به پرونده های مهم و امنیتی بخش عمده ای از رضایتمندی عمومی را در گرو اجرای دقیق و صحیح همین  اقدامات ارزیابی کرد.
وی نظم دهی بایگانی ها راکد ، موقت و پرونده های جاری شعب را از دیگر اقدامات انتظارات مدیریت قضایی استان از قضات و کارکنان خواند و افزود: این امر باید به صورت روزمره و مداوم در دستور کار کارکنان قرار گیرد و مسئولیت نظارت بر حسن انجام این امور بر عهده روسا و دادستان های حوزه های قضایی است.
نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون