در معماری بناها باید به هویت اسلامی- ایرانی برگشت

به گزارش عصر کازرون، خشایار شیبانی با اشاره به مشکلات شهرداری‌ها در ابعاد گوناگون، مهم‌ترین معضل این نهاد را فقدان مدیریت منابع انسانی، برشمرد و اظهار داشت: فربهگی بدنه شهرداری و عدم تخصص مدیران، موجب هدر رفت منابع مالی و زمان خواهد شد که متأسفانه همین موارد، آسیب‌های بسیاری به بدنه شهرداری‌ها وارد کرده است.

مقام عالی شهرداری کنار تخته، داشتن دیدگاه جامع مدیریت شهری را مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: شهر تنها مکانی نیست که نیاز به آسفالت کردن داشته باشد بلکه شهرداری باید در تمام حوزه‌ها ورود کند مانند شهر دوستدار کودک، یعنی شهری که در آن نظر کودکان برای مسئولان مهم باشد و یا شهر دوستدار کتاب، شهر دوستدار هنر و شهر شاد که ایجاد چنین شهری، وظیفه شهرداری است.

این مقام مسؤول همچنین، داشتن نگاه سیاسی در امور شهری را یک آفت بزرگ دانست و افزود: در مدیریت شهری نباید نگاه سیاسی داشت، مدیر باید حس کند در یک اتاق شیشه‌ای است و مردم وی را می‌بینند و در این صورت است که خودبه‌خود خود همه امور اصلاح خواهد شد.

شهردار کنار تخته بابیان اینکه شهر مطلوب، مردم شاد دارد، امکانات زیرساختی شهری و فناوری بالا دارد، به اهمیت کارهای فرهنگی نیز اشاره کرد و گفت: تمام کارها باید پیوست فرهنگی داشته باشد و به جد معتقدم که در معماری بناها باید به هویت اسلامی- ایرانی برگشت؛ یعنی همان محلاتی که در آن مردم با صمیمیت دورهم جمع شده و با یکدیگر گفت‌وگو می‌کردند.

مقام عالی شهرداری کنار تخته ادامه داد: ما امروز در تمام شهرها میدان‌داریم و میدان محلی برای تعامل و گفت‌وگوی افراد بوده اما متأسفانه امروز میدان‌های ما این قابلیت را ندارند و یا اینکه برای مرمت بافت‌های شهری، هنوز در بازسازی ماندیم درحالی‌که دنیا در این قسمت، به نوزایی رسیده است.

شیبانی تأکید کرد: برای ساخت شهر مطلوب، باید اجازه داد نیروی متخصص وارد مدیریت شهری شود و نیروی سیاسی نیز برود کار سیاسی خود را انجام دهد.

شهردار کنار تخته تصریح کرد: مدیریت شهری باید حافظ منافع شهر و همه مردم باشد نه افراد خاص و بنده سعی کردم این موضوع را در مدت مسؤولیتم نهادینه کنم.

شهردار کنارتخته همچنین خواستار مشارکت گروه‌های مردم‌نهاد در اداره امور شهر شد و گفت: گروه‌های مردم‌نهاد‌ در کنار انتقاد، باید مشارکت کنند؛ انتقاد تنها کافی نیست و کمپین‌ها به‌جای اینکه به دنبال اهداف خاص سیاسی باشند، به دنبال خدمت باشند تا به توسعه واقعی دست یابیم.

 

منبع: فارس

 

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون