در این اوضاع چگونه چاق نشویم؟

به گزارش عصر کازرون و به نقل از فارس ، نیره کابلی متخصص تغذیه با بیان اینکه ماندن درخانه در شرایط قرنطینه و مواجه شدن با تعطیلات مشکلاتی را به همراه دارد گفت: اضافه وزن یکی از دردسرهای روزهای قرنطینه است. ممکن است تنقلات در این شرایط بیشتر استفاده شود و همچنین بهم ریختن خواب می‌تواند باعث افزایش وزن شود. کم خوابی شبانه می‌تواند باعث بالارفتن هورمون گرسنگی شود از سوی دیگر این موضوع می‌تواند باعث بالا رفتن هومرمون کورتیزول شود که باعث ایجاد چاقی می‌شود.

وی با بیان اینکه بهتر است در این دوران به تغذیه کودکان توجه شود گفت: بهتر است مواد غذایی چرب و پرانرژی زیاد مصرف نشود، در این شرایط از سبزی‌ها و میوه استفاده شود و از شکلات و شیرینی کمتر استفاده شود. همچنین ساعت مشخصی را برای میان وعده داشته باشیم و از استفاده مکرر مواد غذایی پر انرژی پرهیز شود.

متخصص تغذیه با اشاره به بهم ریختن ساعات خواب در شرایط قرنطینه گفت: وقتی دیر از خواب بیدار می‌شویم حتما صبحانه ولو اندک مصرف شود و اگر یکدفعه وارد وعده ناهار شویم مصرف غذا زیاد خواهد بود و این عادت غلط به مرور می‌تواند باعث چاقی شود.

کابلی درباره تقویت سیستم ایمنی بدن گفت: مصرف برخی ویتامین‌ها می‌تواند کمک زیادی به تقویت سیستم ایمنی کند و در یک برنامه روزانه متعادل غذایی اغلب این ویتامین‌ها به صورت روزانه استفاده می‌شود. پرهیز از مصرف مواد غذایی سرخ کردنی نیز توصیه می‌شود. مصرف گرمی‌جات نباید زیاد باشد و مصرف بیش از حد ادویه و عسل و سایر مواد غذایی باعث مشکلات پوستی خواهند شد مصرف این مواد غذایی نیز باید متعادل باشد.

وی افزود: مصرف آبمیوه نیز مفید است اما مصرف بیش از حد آب میوه نیز می‌تواند باعث چاقی شود و نیازی نیست که افراد در طول روز بیش از یک یا دو لیوان آب میوه مصرف کنند.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون