دانشجویان دانشگاه آزاد کازرون سال تحصیلی جدید را با مشکل ایاب و ذهاب آغاز نمودند

به گزارش سرویس دانشگاه عصر کازرون؛ طبق برنامه زمانبندی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون، حدود ده روز از شروع کلاس ها می گذرد، اما دانشجویان این دانشگاه همچنان با مشکلات ناشی از فقدان سرویس ایاب و ذهاب دست و پنجه نرم می کنند.

otobusفقدان سرویس و اختلالات ایجاد شده در برنامه ایاب و ذهاب که بدون اطلاع قبلی دانشجویان صورت گرفت، باعث شد تا برنامه ریزی دانشجویان برای حضور در کلاس های درسی دچار مشکل شود. همچنین بعلت برگزاری  برخی از کلاس ها در ساعات خاصی از روز، همچون صبح زود و یا ظهر، دانشجویان مجبور هستند تا از ساعت ها قبل، خود را با هزینه های بالای کرایه های وسایل نقلیه به دانشگاه برسانند.

بر اساس اظهارات برخی منابع غیر رسمی، عدم توافقات مالی مابین سازمان اتوبوس رانی کازرون و دانشگاه آزاد،عامل اصلی وقوع  ناهماهنگی ها و به زحمت افتادن دانشجویان، بوده است.

در راستای حل این مشکل، تشکل های دانشجویی این دانشگاه همچون بسیج دانشجویی و انجمن اسلامی دانشجویان در حال پیگیری مجدانه این قضیه هستند.

لازم به ذکر است که مسئله ی ایاب و ذهاب و سرویس‌های درون شهری و برون شهری ویژه ی دانشجویان امری مهم تلقی گردیده که جهت رفع هرچه سریع تر مشکلات بوجود آمده، همکاری و همراهی همه مسئولان ذیربط امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

azad

نظرات بینندگان تعداد نظرات ۸ دیدگاه
 • ناشناس ۹ مهر, ۱۳۹۲۵:۱۷ ق.ظ

  Thumb up 1 Thumb down 0

  در دانشگاه پیام نور این مسئله بسیار شدید تر بود حدود سه هفته از تاریخ ۱۶/۶ که کلاس ها شروع شد تا ۶/۶ فقط یک دستگاه سرویس میآمد به همین خاطر تعداد زیادی از کلاس ها تعطیل بود نمیدانم چه کسی باید پاسخگوی کلا سهای که تشکیل نشده باید باشد مسئولین دانشگاه هم بیخیالش بودند و تشکل دانشجویی نیز هیچ حرکتی نکردند بخدا ما دانشجویان پیام نور خیلی بدبختیم پول سرویس بیشتر ازدانشجویان سایر دانشگاهها میدیم اما ایام ذهاب خیلی کمتر با هزار منت

 • mbe ۹ مهر, ۱۳۹۲۴:۰۷ ب.ظ

  Thumb up 1 Thumb down 0

  با سلام
  خسته نباشید
  بنده به عنوان یه دانشجو تقاضا دارم که عامل اصلی این مشکل باید پیدا بشه تا دیگه شاهد یه همچین مشکلاتی نباشیم.
  یعنی مشخص بشه که زیاده خواهی از سازمان اتوبوسرانی هست یا دانشگاه آزاد؟
  والبته در هرصورت دانشجویانی که ممکنه از فرزندان کارکنان همین سازمانها هستن متضرر میشن. و یه جورایی این مشکلات یه عامل برای پیشرفت جامعه ست.
  من واقعا متاسفم که توی قرن بیست ویک هنوز باید شاهد همچین مواردی باشیم که یه مساله ساده بخواد برای حلش اینقدر زمان سپری بشه و یه عده برای زیاده خواهی، چند صد برابر به همشهریان خودشون ضرر برسونند.
  ببخشید اگه سطح سواد من برای تحریر نوشته خوب نیست ولی درد دلیه که لازم دونستم بگم.
  با تشکر

 • محمد ۱۰ مهر, ۱۳۹۲۶:۵۹ ق.ظ

  Thumb up 1 Thumb down 0

  سلام –
  نه دوست من توافقی بوده بین دانشگاه ها و سازمان اتوسرانی شهرداری که انجام نشده دلیلش شاید ارائه هزینه بالای شهرداری بوده حالا دانشگاه ها دارن چانه می زنند.

 • ناشناس ۹ مهر, ۱۳۹۲۴:۰۸ ب.ظ

  Thumb up 1 Thumb down 0

  مسؤلین دانشگاه باید پاسخگو باشند که توانایی خرید دو دستگاه اتوبوس ندارند.مگه قراره شهرداری همه مشکلات شهر را بر دوش بکشه؟جابجایی دانشجوی هر دانشگاه وظیفه واحد حمل و نقل دانشگاه هست.البته کازرون همه چیزش یه جور دیگه اداره میشه.توقعی هم نیست.

 • محمد ۱۰ مهر, ۱۳۹۲۷:۰۸ ق.ظ

  Thumb up 1 Thumb down 0

  مگه خریدن اتوبوس بدون نظارت ارگانی رسمی میشه!!!!
  هر اتفاقی که در شهر می افته یک طوری دست شهرداری داخلشه. شهرداری یک ارگان بسیار وسیع، نامحدود و بسیار مهمه.
  اتوبوس های نیروگاه سیکل ترکیبی هم زیر نظر سازمان اتوبوسرانی شهرداری کازرون است.
  واحد حمل و نقل دانشگاه فقط وظیفه نظارت روی رفت و برگشت اتوبوس ها دارند.

 • ناشناس ۱۳ مهر, ۱۳۹۲۱۲:۳۲ ب.ظ

  Thumb up 1 Thumb down 0

  باخبر شدیم دانشگاه آزاد، افتخار دیگری را به کارنامه ی درخشان خود اضافه کرد.

  این دانشگاه با تلاش فراوان توانست اختیار را از دانشجویان بگیرد.

  قضیه از این قرار است که این دانشگاه چند روز بعد از حذف و اضافه ی نهایی دانشجویان،اساتید بیش از۸۰ در صد از دروس را تغییر داد.

  دانشجویان هم که از این قضیه ناراحت والبته از این اتفاق نادر خنده شان گرفته بود،از مسئولین خواستند تا خودشان را ناراحت نکنند و به دنبال مقصر اصلی نگردند.فقط خواستند چند نکته ساده را به مسئولین،یادآوری کنند.نکات به شرح زیرند:

  ۱-ما متوجه شدیم که با اینکه دانشجو مبلغ گزاف را پرداخته،اصلا” حقی برای انتخاب استاد دلخواه خود ندارد.

  ۲- ما متوجه شدیم که مجبوریم بپذیریم.

  ۳- ما متوجه شدیم که در دانشگاه آزاد اجباری قبول شده ایم.

  ۴-ما متوجه شدیم که مسئولین صلاح دانشجو را بیشتر از خود او می دانند.

  ۵-اجرتان با حق تعالی

  ۶- و دیگر هیچ…

 • عضو انجمن اسلامی دانشجویان ۲۴ دی, ۱۳۹۲۱۱:۱۵ ق.ظ

  Thumb up 1 Thumb down 1

  سلام. دستان عزیز این مشکل به دست فعالیت شبانه روزی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان آقای امین عباسی و همکاری دکتر شریفی ریاست دانشگاه و مهندس پیران مدیر عامل اتوبوسرانی کازرون حل شد . جهت اطلاع

 • ناشناس ۴ اسفند, ۱۳۹۵۱:۵۷ ب.ظ

  Thumb up 1 Thumb down 0

  ماکه حلال نمیکنیم خدابه دادعذاب قبرتون برسه بااین استادایی که تخصص درسی دررشته ماروندارن امامیان درس میدن طرف رشته بازاریابی داره اونم دکتراشو میادبه مامدیریت مالی درس میده که ماهیچی نمیفهمیم ازش چون اصلابلدنیست درس بده فقطروخونی میکنه منظورم دکتر …. هست.اون وقتم نمره نمیدع وقتی درسم بلدنیس بده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون