عصر کازرون : خبرنگاران شجاعانه کم کاری‌ها را منعکس کنند
دوشنبه, ۲۹ مرداد


تاريخ انتشار: ۱۷ مرداد ۹۷
[print-me target="#single"]

امام جمعه کازرون با بیان اینکه خبرنگاران باید شجاعانه مشکلات و کم کاری مسوولان را منعکس کنند، گفت: این به معنای تضعیف نظام نیست بلکه راهی است که زمینه جمع و جور شدن مدیر را فراهم می‌کند.

به گزارش عصر کازرون، حجت‌الاسلام محمدخرسند بعدازظهر امروز در آیین تجلیل از خبرنگاران شهرستان کازرون با تبریک روز خبرنگار و آغاز به‌کار هفته‌نامه کوه‌چنار اظهارداشت: در شرایط حساس فعلی کشور، رسانه‌ها باید در بحث امیدآفرینی در مقابل رسانه‌های دشمن که خبرهای تلخ و ناامید کننده راست و دروغ را منتشر می‌کنند، نقش موثری داشته باشند.

وی با بیان اینکه رسانه‌های دشمن مدام مشکلات را بیان می‌کنند گفت: این رسانه‌ها اگر دلسوز هستند، راه‌کار باید ارائه دهند، در حالی که همه مشکلات را به خوبی می‌شناسند.

امام جمعه کازرون ادامه داد: مشکلات امروز در چندسال اخیر توسط رهبری انقلاب پیش بینی شد و بارها هشدار دادند و این را می‌توان در نامگذاری سال‌های اخیر مشاهده کرد اما شوربختانه گوش برخی‌ها این مطالب را نمی‌شنید.

خرسند با بیان اینکه  همین اگر تمام قوا برای حل مشکلات کنار هم قرار گیرند، از این شرایط به خوبی عبور می‌کنیم گفت: خبرنگاران باید واقعیت‌ها را نوشته و با عدالت نسبت به موضوعات برخورد کنند.

وی پرداختن به مسائل قومی و محلی را خط قرمز خبرنگاران دانست و اظهارداشت: بحث مسائل تقسیمات کشوری و … باید به قانون، منطق و استدلال واگذار شود.

امام جمعه کازرون تاکید کرد: موضوع تفرقه‌اندازی شاید در کوتاه مدت برای کسانی فوایدی داشته باشد، اما در دراز مدت هیچ سودی ندارد.

خرسند با تاکید اینکه نشریات نباید عامیانه مطلب زده و تیتر بنویسند، بلکه کارشان عالمانه باشد به خبرنگاران و رسانه‌ها توصیه کرد دقت کنند تا مطالبشان التهاب آفرین نباشد.

وی با اشاره به اینکه دقت در انتشار خبر و محتوا به معنای سانسور نیست بلکه به معنای حفظ مصالح است از مسوولان خواست تا رسانه‌های منتقدشان را بیشتر تحویل بگیرند چراکه نقد آنها از سر دلسوزی است.

امام جمعه کازرون با اشاره به اینکه نباید درب نقد و مطالبات رسانه‌ها بسته شود، گفت: مدیران باید در برابر کم کاری‌ها عذرخواهی کرده نه اینکه به خاطر نقد، با خبرنگاران برخورد کنند.

خرسند با بیان اینکه خبرنگار باید شجاعانه مشکلات و کم کاری مسوولان را منعکس کند تاکید کرد: این به معنای تضعیف نظام نیست بلکه راهی است که زمینه جمع و جور شدن مدیر را فراهم می‌کند.

امام جمعه کازرون ادامه داد: خبرنگاران باید کنار کم کاری‌ها، خدمات را هم منعکس کنند و این حجم عظیم خدمات باید منعکس شود.

وی یکی از وظایف خبرنگاران را مطالبه‌گری از تعهدات مدیران عنوان کرد و گفت: باید دقت شود، اصحاب رسانه‌ با خودشان درگیر نشوند چرا که رسانه‌ها باید صدای مردم و مدیران شهرستان باشند.

 سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کازرون در این آیین نیز با اشاره به مشکلات نشریه‌های این شهرستان اظهارداشت: توقع داریم حداقل ادارات شهرستان از این نشریه‌ها حمایت کنند.

علی مرحمتی در ادامه گفت: ادارات شهرستان باید مشترک نشریه‌ها و پاسخگوی مطالبات عمومی از طریق رسانه‌ها باشند.

 

منبع: فارس

 
ديدگاه هاي کاربران

پاسخ

ديدگاه شما:

آخرین عناوین

تصادف مرگ بار در محور برازجان _ کنارتخته

حضور جوان کازرونی در نشست تجاری ایران – گرجستان+عکس

هشدار،کودکان را در معرض این دود قرار ندهید!

انتشار بلندترین شعر معاصر ایران

تکمیل زیرساخت های گردشگری درمحور جهانی ساسانی فارس

برگشت مرغ صادراتی از کشورهای عربی، شایعه یا واقعیت؟

چگونه عطر خانگی درست کنیم؟

۱۱ دمنوش گیاهی آرامبخش را بشناسید

کلاس هایی که معلم ندارند

نایب قهرمانی پهلوانک های کازرونی در فارس+عکس

احتکار میلیاردی کالاهای اساسی در کازرون

یک کشته در محور ابوالحیات – قائمیه

اهدای عضو به ۶ نفر حیات دوباه بخشید

فارس میزبان جشنواره تابستانه کتاب

بانوی کازرونی قهرمان مسابقه دوچرخه‌سواری فارس

مرجع نظارت بر عملکرد پزشکان در مطب ها کیست؟

آیا اجرای قانون حمایت از کودکان بنیان خانواده را تضعیف می‌کند؟

باورهای غلط در خصوص گرمازدگی و خنک کردن خود

مردم به ریال حقوق می‌گیرند اما به دلار خرج می‌کنند

برخورد پراید و پژو حادثه آفرید