جلو زغال شدن جنگل های فارس را بگیرید

به گزارش عصر کازرون، نماینده تشکل های مردم نهاد فعال در حوزه منابع طبیعی فارس خطاب به مسولان این استان گفت: زغال گیری در ماه های اخیر و در پی افزایش قیمت زغال، از جنگل های بلوط فارس افزایش یافته و جلوگیری از این روند لازم است.

علی کاظمینی چهارشنبه در جشن درختکاری در شیراز که با حضور استاندار فارس برگزار شد افزود: در مناطقی نظیر کوهمره سرخی شیراز، کازرون و فیروزآباد زغال سازی از جنگل زیاد شده و ضروری است که مسئولان این استان و خصوصا استاندار فارس به این مسئله رسیدگی کنند.


وی اضافه کرد: براساس گزارش هایی که به دستم رسیده اعلام می کنم که تولید زغال از درختان جنگلی فارس در ماه های اخیر شدت گرفته و اکنون در وضعیت بسیار خطرناکی قرار دارد و قطعا تشکل های مردم نهاد بخش حفاظت از منابع طبیعی می توانند
بزرگترین پشتوانه بخش دولتی در حفظ این منابع باشد و در مقابله با این تجارت سیاه به کمک دولت بیایند.
کاظمینی با اشاره به اینکه آدم، ارباب زمین نیست و باید به دیگر موجودات نیز اجازه زیست دهد،گفت: آخرین نسل زمین هستیم که می توانیم بخشی از منابع طبیعی را حفظ ،نگهداری و به دست آیندگان بسپاریم.
نماینده تشکل های مردم نهاد فعال در حوزه منابع طبیعی فارس گفت: ۸۵ درصد آبهای زیرزمینی کشور ما برداشت شده است و ضروری است که دیگر مجوز تغییر کاربری در اراضی شیب دار خصوصا در خطه فارس داده نشود.
وی ادامه داد: پیشرفته ترین کشورهای جهان بیش از پنج درصد جمعیت کشورشان مجوز اشتغال در بخش کشاورزی را صادر نمی کنند و این درحالی است که در کشور ما و استان فارس بیش از ۲۵ درصد کسب و کارها در بخش کشاورزی است و این به معنای نابودی آب و خاک و منابع طبیعی ایران است.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون