جشنواره شعر رضوی در فارس برگزار می شود

به گزارش عصر کازرون، آرین رزمجویی گفت: بر پایه اعلام دبیرخانه کشوری جشنواره شعر رضوی، این جشنواره همزمان با بخش ملی، در دهه کرامت و سطح استان به همراه فراخوان شاعران در چهارسوی فارس نیز برگزار می گردد.

وی افزود: بر همین مبنا شهرستانهای گراش، کازرون، آباده و فسا میزبان مراسم پایانی در هر منطقه خواهند بود و شهرستان گراش ١۵، شهرستان کازرون ١۶؛ شهرستان آّباده ١٧ و شهرستان فسا نیز ١٨ تیرماه به برپایی این آیین خواهند پرداخت.

دبیر اجرایی جشنواره ملی شعر رضوی استان فارس اظهار داشت: شاعران هر منطقه می توانند اشعار خود را در قالب های غزل، مثنوی، دوبیتی و رباعی به صورت تایپ شده همراه با مشخصات شخصی خود از جمله نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، تحصیلات، سن و شماره تلفن همراه و ثابت خود را به ایمیل gshrazavi١٧١@gmail.com ارسال نمایند.

رزمجویی، اعلام داشت: در مجموع ٢۴ شاعر برتر در سطح استان معرفی و مورد تقدیر قرار خواهند گرفت. همچنین کلیه آثار شاعران فارس در جشنواره ملی شعر رضوی نیز مورد داوری قرار داده می شوند و با شاعران کل کشور رقابت می کنند.

دبیر اجرایی جشنواره ملی شعر رضوی استان فارس در پایان با اشاره به اینکه، اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی با استفاده از کارکرد ادب و هنر مد نظر است، گفت: این جشنواره با هدف، گسترش فعالیت‌های ادبی و هنری در پیوند با شیوه‌ی زندگی و سلوک فردی و اجتماعی معصومین (ع) به ویژه حضرت امام رضا (ع)، پاسداشت پدید آورندگان آثار فاخر ادبی در حوزه‌ی فرهنگ رضوی برگزار خواهد شد.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون