تولیدی شدن میدان خشت در کازرون در اواخر امسال یا سال آینده

به گزارش عصر کازرون ، منتصری رئیس اداره پژوهش و توسعه نفت و گاز زاگرس جنوبی در مراسم افتتاح دفاتر نمایندگی صنایع و سازمان‌های بزرگ ملی و استانی اظهار کرد: پژوهشی که منافع مردم در آن نباشد کاربردی محسوب نمی‌شود و میان دانشگاه، صنعت و جامعه باید ارتباط وجود داشته باشد.

منتصری بیان کرد: در دنیای امروز تولید دانش و انتشار مقالات به تنهایی کافی نیست و تولید دانش قطعا باید به تولید فناوری تبدیل شود.

وی افزود: این شرکت بین سال‌های ۸۶ تا ۹۱، پانزده طرح پژوهشی با ۳ میلیارد تومان بودجه با دانشگاه شیراز داشته است.

رئیس اداره پژوهش و توسعه نفت و گاز زاگرس جنوبی گفت: در چند سال گذشته به دلایل مختلف نظام نامه صنعت نفت در حال بازنگری بود و و پروژه‌های پژوهشی بزرگ نداشتیم و بحث‌های بودجه‌ای مانع تحقق این امر شد.

منتصری اظهار کرد: طی چند سال گذشته به تعامل با دانشگاه ادامه داده ایم و با دانشگاه شیراز جلساتی داشته ایم.

وی اضافه کرد: مشکلات نباید موجب ناامیدی شود و ارتباط صنعت و دانشگاه باید حفظ شود.

رئیس اداره پژوهش و توسعه نفت و گاز زاگرس جنوبی ادامه داد: گیاه وتیور که به نام پرستار زمین در دنیا مشهور است جهت تصفیه خاک آلوده در منطقه عملیاتی آغار دالان در سطح ۳ هزار متر مربع کاشته شده است.

وی بیان کرد: این گیاه خاک را پالایش کرده و پساب‌های شهر را که به زمین‌های اطراف می‌رفت به این گیاهان داده شده و حجم زیادی از پساب‌ها به این صورت از بین می‌رود.

رئیس اداره پژوهش و توسعه نفت و گاز زاگرس جنوبی افزود: این شرکت عهده دار تولید ۳۰ درصد از گاز کشور در ۳ استان فارس، بوشهر و هرمزگان است.

منتصری بیان کرد: با تولیدی شدن میدان خشت در کازرون در اواخر امسال یا سال آینده، تولید نفت شرکت زاگرس جنوبی به ۳۰ هزار بشکه در روز خواهد رسید.

وی افزود: اداره پژوهش و توسعه نفت و گاز زاگرس جنوبی هم اکنون با همه دانشگاه‌های سطح استان فارس از جمله دانشگاه شیراز، دانشگاه صنعتی شیراز، دانشگاه‌های آزاد شهرستان‌های فارس تعامل خوبی دارد.

نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون