توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی کازرون از سوی بنیاد برکت

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت:سه تکلیف در زمینه ایجاد اشتغال و توانمندسازی و اقتصادی در کازرون بر عهده این بنیاد نهاده شد که مربوط به طرح های اشتغال بنگاه محور اجتماع محور و تسهیلات محور است.

به گزارش عصرکازرون، رضا راضی زاده در نخستین جلسه کمیته توسعه اشتغال بنیاد برکت در کازرون افزود: در سفر مرداد ماه امسال دکتر مخبر رئیس ستاد اجرائی فرمان حضرت امام (ره)به استان فارس و امضای تفاهم نامه با استانداری این استان مقرر شد که اقدامات محرومیت زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی ستاد در استان فارس در سال ۹۷ با اولویت کازرون آغاز شود و مصوباتی برای این شهرستان به شکل جداگانه ای در تفاهم نامه پیش بینی شد.
وی در جلسه شنبه با حضور فرماندار کازرون گفت:براساس تصمیمات اتخاذ شده در این کمیته مقرر شد که دو طرح بنگاه محور ظرف ۱۰ روز آینده معرفی شود.
راضی زاده افزود: حجم سرمایه گذاری در حوزه بنگاه محور ۲۰۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است همچنین ایجاد فرصت شغلی با اعتباری افزون بر ۷۲ میلیارد ریال در قالب طرحهای اجتماع محور در نظر گرفته شده است.
این مسئول ستاد بنیاد برکت گفت: پیش بینی می شود تا پایان امسال ۴۰۰ فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم در شهرستان کازرون ایجاد شود.
وی ادمه داد:همچنین بر اساس این تفاهم نامه ستاد اجرایی فرمان امام واستانداری پروژه های عمرانی شامل آبرسانی به ۲۴ روستا در بخش انارستان کازرون مشارکت ۵۰ در صدی در تامین هزینه های تکمیل بیمارستان حضرت ولیعصر کازرون، ساخت ۱۰۰ واحد مسکونی محرومین با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخت ۵ باب خانه عالم تکمیل ۲ حوزه علمیه خواهران و برادران و اعطای ۱۰۰ فقره وام از طریق بانک پارسیان است.
راضی زاده گفت: اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این طرح ها ی عمرانی بالغ بر ۱۹۰ میلیارد ریال است.

مطالب مرتبط
نظرات بینندگان تعداد نظرات بدون دیدگاه

اولین نظر را شما بنویسید و آغاز گر بحث باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه
فراتر از کازرون